13.1 C
Nitra
sobota, 24 februára, 2024

S prichádzajúcim vykurovacím obdobím vzniká obyvateľom bytov a domov povinnosť skontrolovať technický stav tepelných spotrebičov a komínov

S prichádzajúcim vykurovacím obdobím vzniká obyvateľom bytov a domov povinnosť skontrolovať technický stav tepelných spotrebičov a komínov.

Upozorňuje na to v tlačovej správe Michalea Paulenová z tlačového odboru kancelárie ministra vnútra SR. Vykurovacie obdobie, teda obdobie zimy, patrí podľa Paulenovej medzi rizikové obdobia, keď dochádza k zvýšenému počtu požiarov najmä v rodinných, ale aj v bytových domoch.

S prichádzajúcim vykurovacím obdobím vzniká obyvateľom bytov a domov povinnosť skontrolovať technický stav tepelných spotrebičov a komínov
Informácie nájdu občania na facebooku. (??)

Obyvatelia bytov a domov si podľa rezortu vnútra kladú najčastejšie tieto otázky: Stačí, ak si technický stav vykurovacieho telesa skontroluje človek sám, alebo potrebuje odborníka? Prečo je nutné mať komín čistý a v dobrom stave? Čo robiť v prípade vznietenia tepelného spotrebiča v domácnosti či dome? Aké typy požiarov vznikajú najčastejšie v zime? Ako bezpečne obsluhovať vykurovacie telesá vo svojich príbytkoch? Ale tiež na čo dbať, aby vianočné sviatky ostali pre nás, pri používaní množstva svetielok a svetelných reťazí, sviatkami pokoja, radosti a bez zbytočných požiarov a skratov?

Na tieto i ďalšie otázky odpovedá v novom diely podcastu Ministerstva vnútra SR (MV SR) Zvnútra o vnútre znalec v odbore ochrany pred požiarmi, riaditeľ Požiarnotechnického a expertízneho ústavu MV SR Peter Ivan. Rozhovor nájdu občania aj na facebooku MV SR. Cieľom podcastov rezortu vnútra je širokej verejnosti prinášať zaujímavé témy, praktické rady, užitočné informácie a predstaviť zaujímavých rezortných odborníkov. „O fungovaní jednotlivých zložiek – silových zborov, záchranárov, hasičov, športovcov i úradníkov ponúkame širokej verejnosti každý druhý týždeň krátke 15 minútové rozhovory. Tieto uverejňujeme v čase od 18,00 hodiny v audio podobe na facebooku ministerstva vnútra, na LinkedIn, Anchor aj Spotify,“ dodala Paulenová.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články