8.1 C
Nitra
streda, 28 septembra, 2022

Robert Fico: Prezidentka a vládni politici sú pod vplyvom americkej administratívy

Prezidentka SR Zuzana Čaputová a vládni politici sú hlboko pod vplyvom americkej administratívy a ignorujú elementárne fakty. Vyhlásil to líder opozičného Smeru-SD Robert Fico. Reagoval tak na utorkové slová hlavy štátu v súvislosti s napätím na Ukrajine.

Čaputová podľa Fica pokračuje v rétorike strašenia a ignoruje názor verejnosti. „Mala by uvažovať o zreálnení svojich jednofarebných amerických postojov a venovať sa skutočným problémom Slovenska,“ povedal predseda Smeru-SD s tým, že problémom určite nie je hrozba Ruska, ale „nehorázne zdražovanie a neschopnosť slovenskej vlády“.

Prezidentka v súvislosti s napätím na Ukrajine v utorok vyhlásila, že posilnenie obrany východnej hranice Slovenska, ako aj celého tzv. východného krídla NATO spojeneckými silami je v záujme SR. Súčasná situácia si podľa nej vyžaduje rozumné kroky a silné hodnotové postoje. Medzi legitímne práva Ruska podľa nej nepatrí to, že môže rozhodovať o osudoch iných bez ohľadu na ich záujmy.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články