9.1 C
Nitra
nedeľa, 3 marca, 2024

Richard Takáč: Politicky to J. Mičovskému vo funkcii nešlo, priznal to aj v statuse

Bývalému ministrovi pôdohospodárstva Jánovi Mičovskému (OĽANO) to politicky vo funkcii nešlo. Priznal to aj v statuse na sociálnej sieti. Podpredseda opozičného Smeru-SD Richard Takáč to uviedol v reakcii na otvorený list Mičovského lídrovi OĽANO Igorovi Matovičovi.
      Takáč skonštatoval, že od začiatku vlády pod vedením OĽANO kritizoval ministerstvo pôdohospodárstva pre jeho nedostatočný a často neodborný prístup k danej problematike. „O bývalom ministrovi pôdohospodárstva som vždy tvrdil, že je síce slušný a dobrý chlap, ale politicky mu to vo funkcii nešlo. A teraz napísal siahodlhý status, v ktorom to všetko priznáva. A žiada svojho straníckeho šéfa Matoviča, aby povedal, prečo sa tak deje,“ poznamenal Takáč.
      Podľa neho sa zároveň potvrdzuje, že poľnohospodárstvu celé mesiace bránil v rozvoji Matovič. „Stranícky šéf rezortného ministra. Je to svetový nonsens. A pre tieto detinské Matovičove hry Slovensko prišlo o milióny eur, ktoré by mu pomohli v potravinovej sebestačnosti,“ dodal Takáč.
      Mičovský zverejnil na sociálnej sieti otvorený list predsedovi OĽANO Igorovi Matovičovi, v ktorom sa obáva o stratu protikorupčného charakteru hnutia. Zároveň kritizuje niektoré manažérske rozhodnutia, najmä personálne, svojho nástupcu vo funkcii. Vyjadril sa aj k tvorbe plánu obnovy. „Nulovým prídelom z fondu obnovy ste sa mi otočili chrbtom a vo vládnom materiáli uviedli lož, že sme naše zásadné pripomienky stiahli,“ skonštatoval Mičovský na sociálnej sieti.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články