30.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Richard Čanaky Zahrajko: Nie je dôležité kde, ale s kým. Hlavne preč od zlých ľudí

Leto je v plnom prúde, vo svojej druhej polovici, a pomaly sa nám bude končiť. Spýtala som sa Richarda Čanakyho alias Zahrajka zo slávneho projektu Spievankovo ako trávi toto leto a čo má nové.

Richard Čanaky Zahrajko: Nie je dôležité kde, ale s kým. Hlavne preč od zlých ľudí
Richard Čanaky

Mám pocit, že si stále v pohybe. Aký druh dovolenky preferuješ? Kde a ako dokážeš najlepšie zresetovať?

R: V zásade nie som náročný. Viem si užiť more, hory, ale aj obývačku pred TV 🙂 Potrebujem byť hlavne bez stresu a preč od zlých ľudí.

Richard Čanaky Zahrajko: Nie je dôležité kde, ale s kým. Hlavne preč od zlých ľudí

Koľko percent z tvojho času ti zaberie projekt Spievankovo? Mali ste veľa vystúpení? Chodievaš vystupovať aj sám ako Zahrajko?

Korona nám zabezpečila dokonalý lockdown. Najmä nám umelcom, hercom, spevákom… Postihlo nás to najviac. Takže hneď ako sa to trošku uvoľnilo, brali sme, čo sa dalo. Ako Zahrajko vystupujem tiež, buď sám, ale aj s priateľkou tanečnicou myškou Eliškou, a mravčekom Mirunkom. Podľa veľkosti akcie. Najmä po materských školách, súkromných oslavách, ale vlastne zvládneme čokoľvek 🙂

Tvoje kontá na sociálnych sieťach prekypujú fotografiami z rôznych miest, kde si rád vychutnávaš rôzne jedlá a špeciality. Si gurmán?

R: Viem oceniť dobré jedlo. Som schopný zjesť čokoľvek, čo nezje mňa J V Paríži som ochutnal aj slimáky. Boli fantastické. Raz by som chcel ochutnať aj svrčky, chrobáky a niečo exotické.

Ako bývalý športovec určite sleduješ, čo dávaš do seba. Aké sú tvoje stravovacie návyky?

R: Prečo bývalý ??? Vo fitku som 4x do týždňa! Moja klasická strava je dosť monotónna. Nelúpaná ryža, hydina varená vo vode, tvaroh, ovocie, zelenina. Ale keď som na dovolenke, alebo výlete, tak viem upustiť zo zásad 🙂

Richard Čanaky Zahrajko: Nie je dôležité kde, ale s kým. Hlavne preč od zlých ľudí

Je niečo, čo by si nikdy nezjedol? Čomu sa vyhýbaš?

R: Som schopný zjesť naozaj všetko, ale pokým sa dá, vyhýbam sa vyprážaným mastným jedlám, údeninám, stuženým tukom, sladeným nápojom.

Pokiaľ mám správne informácie, tak máš dve deti. Koľko majú rokov? Ako vnímajú to, že ich otec má toľko detských fanúšikov?

R: Mám tri deti. Myslím, že už dávno si na to zvykli a nejak extra to neprežívajú. Keď ma spoznávajú iné deti a rodičia, tak sa im to v zásade páči, sú na mňa hrdí.

Naposledy som ťa stretla v Nitre počas vystúpenia na Klokočine. Aký máš k Nitre vzťah?

R: V Nitre mám kopec rodiny, môj tatino pochádza z Urmína (Mojmírovce). V Nitre som trávil aj prázdniny, ako dieťa u sesternici. Je to krásne a hrdé mesto s úžasnou pozíciou, okolím, prírodou a najmä ľuďmi.

Richard Čanaky Zahrajko: Nie je dôležité kde, ale s kým. Hlavne preč od zlých ľudí

Chystáš ďalšie projekty so Spievankovom alebo máš aj iné aktivity?

R: Počas korony som začal učiť hru na gitare. Začalo ma to veľmi baviť, tak možno v tom budem pokračovať. So Spievankovom už nové projekty máme, len nám musí byť umožnené začať koncertovať. Ako Zahrajko túžim precestovať celé Slovensko po materských školách. Len mi musia napísať a pozvať ma 🙂

Odkiaľ pochádzaš a kde sú tvoje korene? Ktoré miesto ťa láka najviac, kde by si sa chcel usadiť?

R: Vyrastal som v Novej Dubnici, ale často som trávil čas kvôli problémom s prieduškami u tety v malej dedinke vo Veľkej Fatre v Blatnici. V horách. Nemám nejaký sen, kde by som sa chcel usadiť. Domov môže človek vytvoriť kdekoľvek. A zároveň ani to najkrajšie miesto na zemi nie je zárukou krásneho domova… je to o niečom inom… čiže nie „kde“ ale skôr „s kým“.

Richard Čanaky Zahrajko: Nie je dôležité kde, ale s kým. Hlavne preč od zlých ľudí

Máš rád zmrzlinu? Akú príchuť?

R: Zmrzlinu milujem. Všeobecne moje top sú mango a slaný karamel, ale tento rok sme objavili v Modre neskutočný sorbet banán-kiwi, vedel by som jej zjesť asi aj kilo.

Na záver už len odkaz našim čitateľom. Čo by si im zaprial do ďalšieho obdobia?

R: Nech sme šťastní. Nech príde čas, v ktorom nebudeme žiť v strachu. Nech sme k sebe lepší. Nech naše Slovensko chráni Boh.

Ďakujem za rozhovor.

Pýtala sa Brigita Tarinová

foto:RČ

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články