12.6 C
Nitra
nedeľa, 21 apríla, 2024

Rezort obrany plánuje nakúpiť pre vojakov 51 stanových súprav za 9,4 milióna eur

Ministerstvo obrany (MO) SR plánuje nakúpiť pre vojakov 51 stanových súprav za 9,4 milióna eur. Vyplýva to z uzavretej rámcovej dohody. Stanová súprava zahŕňa tri stany s pevnou konštrukciou, vykurovacie agregáty, klimatizáciu, elektrocentrálu a transportné boxy. Ako priblížila pre TASR hovorkyňa rezortu Martina Kakaščíková, v Ozbrojených silách (OS) SR sú tieto stany zavedené od roku 2020.

„Obstarané stany budú využité na zabezpečenie ubytovania jednotiek OS SR v poľných podmienkach pri plnení úloh výcviku, plnení úloh domáceho a medzinárodného krízového manažmentu a v období krízovej situácie. Časť obstaraných ubytovacích stanov (v počte desať súprav) bude využitá na zabezpečenie ubytovania v rámci budovania stanového kempu Sliač,“ načrtla hovorkyňa.

Dodávateľom stanov má byť trenčianska firma Zepelin. Stanové súpravy budú postupne dodávať na základe čiastkových kúpnych zmlúv vychádzajúcich z rámcovej dohody.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x