9.2 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

Keby odišiel E. Heger z OĽANO skôr, nastal by podľa neho horší scenár

Keby dočasne poverený premiér Eduard Heger odišiel z OĽANO skôr, nastal by podľa neho oveľa horší scenár. Poznamenal, že ak by sa klub OĽANO rozložil ešte v lete, tak by celá jeseň bola politicky nestabilná.

Zároveň poukázal, že ak by sa hnutie rozpadlo v tom čase, koalícia by mala ešte menej hlasov, ako mala v menšinovej vláde. „Čiže tá menšinová vláda a menšinová koalícia bola na jeseň kompaktná,“ dodal.

Na otázku, či zvažoval krok uchádzať sa o funkciu predsedu OĽANO, odpovedal, že v hnutí nebol dopyt po jeho vízii, podpora smerovala predsedovi Igorovi Matovičovi, a preto bolo nutné odísť. „So svojou víziou som išiel budovať spoločný politický projekt Demokrati,“ vysvetlil.

Doplnil, že svoj odchod z OĽANO komunikoval s Matovičom veľmi otvorene. Oznámil mu ho ako prvému ešte v pondelok (6. 3.). „Ja som v tomto veľmi transparentný,“ zdôraznil. Zároveň odmietol prípadnú koordináciu s Matovičom pri tvorbe strany. Demokrati sú podľa neho jeho víziou, ktorú tvoril na začiatku spoločne s dočasne povereným ministrom obrany Jaroslavom Naďom.

Zopakoval, že s akoukoľvek stredopravou stranou, ktorá sa stotožňuje s ich víziou, bude rokovať. Priblížil, že rokuje s KDH, ktoré chce ísť podľa neho do volieb zatiaľ samostatne. „A to isté sa, myslím, týka aj strany Aliancie,“ ozrejmil. Heger chce rovnako komunikovať aj s Mikulášom Dzurindom a novou stranou Jablko. Na otázku, či sa v strane Demokrati objaví Juraj Šeliga zo Za ľudí, odpovedal, že to závisí od samotného poslanca. Demokrati so stranou Za ľudí komunikujú.

Zdôraznil, že svoje slová o spolupráci so stranami, ktoré odmietol, neprehodnotí. „Neviem si predstaviť sedieť vo vláde s človekom, ktorý nevie vysvetliť svoj majetok,“ povedal, poukazujúc na lídra mimoparlamentného Hlasu-SD Petra Pellegriniho.

Strana Demokrati má podľa neho dosť mesiacov, aby oslovila občanov SR a ukázala im svoju výzvu. „Verím, že vieme získať aj podporovateľov strany Hlas. Pretože ten rozdiel medzi nami a stranou Hlas je jasný práve v našich hodnotách,“ povedal. Rázne odmietol, že by vyšetrovania opozície boli zmanipulované. „A už vonkoncom do nich nezasahujeme,“ povedal. Zopakoval, že najväčšou chybou koalície bolo zvolenie generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku.     

(tasr)   

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x