24.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Republika vyzýva vládu na zrušenie mimoriadnej situácie pre pandémiu COVID-19

Mimoparlamentné hnutie Republika vyzýva vládu na zrušenie mimoriadnej situácie pre pandémiu COVID-19. Jeho líder Milan Uhrík poukazuje na to, že opatrenia komplikujú pracovno-právne vzťahy a dávajú vláde mimoriadne nadpráva.

„Celý svet už funguje v normále, ale na Slovensku platí stále oficiálne mimoriadna situácia. A to dokonca dvojnásobná, pre covid a kvôli utečencom z Ukrajiny. Ja len pripomínam, že počas mimoriadnej situácie má vláda stále k dispozícii mimoriadne nástroje. Napríklad podľa zákona o civilnej ochrane môžu používať opatrenia hospodárskej mobilizácie a siahať ľuďom na majetky,“ skonštatoval Uhrík. Nerozumie, prečo mimoriadna situácia stále trvá, „nezmyselné“ opatrenia podľa neho treba okamžite zrušiť.

Zrušenie mimoriadnej situácie pre pandémiu a s tým aj rôzne obmedzenia pracovnoprávnych nárokov zamestnancov žiada aj Odborový zväz (OZ) KOVO. Podľa združenia dlhodobo neexistujú objektívne dôvody na trvanie tejto mimoriadnej situácie.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x