20.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

R. Mikulec: Mateja Z. nepoznám a nikdy som ho nestretol,R. Fico šíri konšpirácie

Člena bratislavskej skupiny takáčovcov Mateja Z. minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) nepozná a nikdy sa nestretli. Minister to uviedol v reakcii na tvrdenia šéfa opozičného Smeru-SD Roberta Fica, že sa s Matejom Z. stretával v jeho byte, kde mali preberať koordinovanie výpovedí. Fico podľa ministra šíri konšpirácie a spája nespojiteľné. Smer-SD má v pondelok 23. augusta podať návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej chce Mikulca odvolávať.
      „Nikdy sme sa nestretli ani na adrese, kde údajne býva a ani nikde inde. Je to len nevyslyšané prianie poslanca Fica,“ uviedol Mikulec v súvislosti s tým, že Mateja Z. nepozná. Fico je podľa neho „ukážkovým príkladom skrachovaného politika“. „Je veľmi fascinujúce pozorovať Ficovu morálnu flexibilitu a povedzme, že aj istú odvahu, keď ukazuje prstom na druhých, keď on sám býval u odsúdeného daňového podvodníka Ladislava Bašternáka a jeho blízke osoby buď sedia vo väzbe, alebo je na nich vydaný zatykač,“ skonštatoval minister.
      Smer-SD plánuje opäť podať návrh na odvolanie ministra. Strana nechce čakať na september, na kedy je presunutá schôdza o Mikulcovom odvolávaní, ktorá sa mala konať v júli. Smer-SD Mikulca opätovne kritizuje aj za to, že mal zobrať úplatky.
      Matej Z. je jedným z trojice obvinených svedkov v mediálne známych policajných kauzách. Zásah voči nim bol prerušený, v dôsledku čoho je Matej Z. v pátraní. Fico je presvedčený, že zásah sa zastavil na pokyn Mikulca. Matej Z. je podľa šéfa Smeru-SD jedným z tzv. udavačov, ktorí si vymýšľajú svedecké výpovede.
      Matej Z. je obvinený v kauze manipulovania svedeckých výpovedí. Aktuálne by sa mal nachádzať v Chorvátsku, kde podľa svojich vyjadrení požiadal o politický azyl. Je ochotný vypovedať prostredníctvom telemosta.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články