24.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Púchovčania budú aj novom roku cestovať mestskou dopravou BEZPLATNE

Všetci občania s trvalým pobytom na území mesta Púchov budú mať aj v novom roku možnosť bezplatne cestovať mestskou hromadnou dopravou (MHD). Predĺženie platnosti cenového výmeru zavádzajúceho bezplatnú dopravu pre Púchovčanov schválili mestskí poslanci na decembrovom rokovaní zastupiteľstva.

Projekt bezplatnej dopravy zaviedli v Púchove k 1. septembru 2022 s tým, že na konci roka dostane novozvolené mestské zastupiteľstvu možnosť zľavy prehodnotiť. „Po vyhodnotení troch mesiacov môžeme s uspokojením konštatovať, že rast prepravy cestujúcich má výrazne stúpajúci trend. Nárast o 55-tisíc prepravených osôb za 11 mesiacov roka 2022 oproti predchádzajúcemu roku 2021 je sľubný trend,“ poznamenal predseda predstavenstva spoločnosti Autobusová doprava Púchov Viliam Karas.

Vo veku 82 rokov zomrel legendárny PELÉ. Joe Borbély, rodák z Nitry, ho v roku 1994 pozval na Slovensko

Za tri mesiace spoločnosť predala alebo pretypovala viac ako 600 dopravných kariet v režime Rezident, určených výhrade pre Púchovčanov. „Je predpoklad, že minimálne ďalších 200 až 300 občanov túto možnosť ešte v nasledujúcom roku 2023 využije,“ dodal Karas.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články