12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Provokujúci Mesík: Do ktorej skupiny očkovancov patríte?

Do 21. augusta 2021 si skoro 43% občanov Slovenska nechalo viac alebo menej dobrovoľne pichnúť aspoň jednu dávku experimentálnej vakcíny proti COVID-19, teda trilióny fragmentov mRNA kódujúcich koronavírusový S-proteín. V Bratislave, ktorá vraj ašpiruje na hrdý karibský titul „Ostrov slobody“, si jednu dávku mRNA dalo pichnúť až skoro 60% dospelých ľudí.

Dozrel čas položiť otázku, kto sú naši spoluobčania, ktorí sa podujali zapojiť do najväčšieho farmako-experimentu v doterajších dejinách druhu Homo sapiens?

„ Ochrancovia samých seba“ – Ide o najpočetnejšiu a úplne legitímnu skupinu covidom vystrašených ľudí, ktorí uverili v to, že tým, že sa dajú zaočkovať sa ochránia pred ochorením a prípadne smrťou na covid. Niektorí – starší ľudia, ľudia s obezitou, diabetom a rôznymi vážnymi ochoreniami – sa covidu boja oprávene. Iní – mladí, zdraví, s dostatočnou hladinou vitamínu D, s lekármi, ktorí chcú a dokážu covid účinne liečiť – sa boja zbytočne. Aj preto, že covid je našťastie pri včasnej správnej liečbe dobre liečiteľné ochorenie.

„Ochrancovia ostatných“ – Ide o skupinu, ktorá k motívu vlastnej ochrany pridáva aj inak ušľachtilú predstavu, že svojím zaočkovaním chránia aj svoje okolie. Niektorí tak úporne túžia po uznaní spoločnosti za svoj (domnelý) ušľachtilý skutok, že skĺzavajú do predposlednej skupiny na konci tohto textu.

„Pragmatici“ –  Na Slovensku veľmi veľká skupina zodpovedajúca našej národnej mentalite ohnúť sa pred každým tlakom a snažiť sa prekorčuľovať životom bez problémov s úradmi. Otázku účinnosti vakcín pragmatici neriešia, riziko nežiadúcich účinkov viac alebo menej ochotne prehliadajú a chrániť ostatných – našťastie! – nikdy nechceli. Na rozdiel od prvých dvoch skupín je komunikácia odmietača mRNA experimentu s pragmatikmi spravidla bezproblémová – pragmatici netrpia misionárskym bludom.

Špecifickou novou podskupinou pragmatikov sú „Loteristi a sprostredkovatelia“. Je to skupina, ktorá ochotne zareagovala na ponuku korupčnej vlády nechať sa trošku tiež pokorumpovať a dať si mRNA pichnúť , alebo k tomu niekoho zmanipulovať za finančný zisk. Inde vo svete chudobní ľudia predávajú svoje obličky, takže nič nové pod slnkom.

„Znásilnené“ – Pravdepodobne vôbec nie malá skupina učiteliek, zdravotných sestier, úradníčok štátnych a iných úradov a podobných zamestnankýň. Určite nejde len o ženy, ale vysoko feminizované odvetvia obzvlášť ľahko podliehajú štátnemu a firemnému nátlaku a zastrašovaniu v podobe „nebudete môcť chodiť do práce“, alebo „v septembri vám nevezmeme dieťa do školy“. Tieto mladé zdravé ženy a muži si nechali do tela vstreknúť vírusovú mRNA s nevôľou, niektoré so strachom a škrípajúcimi zubami.

Nájomní díleri“ – Na rozdiel od znásilnených sú nájomní díleri ultrapragmatici. Patria medzi nich lekári na výplatných páskach Pfizeru a iných výrobcov vakcín, novinári redakcií kontrahovaných na vakcinačnú propagandu vládou a politici.

Predposlednou skupinou očkovancov sú „Pfizerjugend, inkvizítori a užitoční idioti“. Na výraz Pfizerjugend  sú viacerí moji priatelia mimoriadne citliví, pretože u nich evokuje obrazy fašizmu a nacizmu. Určite by sa dal použiť aj výraz „Pfizerkomsomolci“ alebo „Pfizerzväzáci“, ale oba sú menej praktické.

Posledná a pre mňa najsmutnejšia skupina sú „Mlčiaci starci“. Mám na mysli dobre vzdelaných a skúsených starších ľudí, ktorí dostali kedysi ešte kvalitnejšie vzdelanie, majú kognitívne predpoklady, aby si naštudovali a pochopili rozdiel medzi klasickými vakcínami a mRNA kódujúcou S-proteín, sú schopní čítať kriticky a s porozumením vedecké práce, štatistiky a grafy, zažili život v totalitnom režime… A predsa si zoči-voči jednej z najväčších globálnych kríz dneška zvolili neštudovať, spoliehať sa na názory štvrťo-vzdelanej mládeže z kontrahovanej tlače, neklásť otázky o viere svojho kmeňa a mlčať o svojich pochybnostiach, ak nejaké majú.

Celý komentár v pôvodnom znení si prečítajte tu.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články