28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Princ Harry podal podnet na britský súd pre zamietnutie policajnej ochrany

Britský princ Harry, ktorý so svojou rodinou žije v Spojených štátoch, podal sťažnosť na britský súd po tom, ako mu bola zamietnutá žiadosť o policajnú ochranu, ktorú si chcel uhradiť z vlastných prostriedkov.

Princ argumentuje tým, že pre zamietnutie policajnej ochrany nemôže navštíviť svoju rodnú krajinu. Informovala o tom v nedeľu agentúra AFP.

Djokovič musí opustiť Austráliu, označili ho za antivaxera
  

Princ Harry a jeho manželka Meghan prišli o ochranku hradenú z peňazí britských daňových poplatníkov po tom, ako sa v roku 2020 vzdali svojich kráľovských povinností a presťahovali sa do Spojených štátov. Pár, ktorý v súčasnosti žije v americkom štáte Kalifornia, má teraz svoj vlastný bezpečnostný tím, ktorý si hradí z vlastných prostriedkov. Podľa princa Harryho však jeho americký bezpečnostný tím nemá adekvátne kompetencie na to, aby ochránil jeho rodinu v Spojenom kráľovstve.
      

Princ Harry podal podnet na britský súd pre zamietnutie policajnej ochrany
Princ argumentuje tým, že pre zamietnutie policajnej ochrany nemôže navštíviť svoju rodnú krajinu. FOTO TASR/AP

Harry, vojvoda zo Sussexu, preto požiadal súd o preskúmanie rozhodnutia britského ministerstva vnútra, ktoré zamietlo jeho žiadosť o policajnú ochranu, ktorú by si zaplatil sám, informovala v nedeľu britská agentúra PA.
„Spojené kráľovstvo bude vždy domovom princa Harryho a krajinou, v ktorej chce, aby jeho manželka a deti boli v bezpečí… S nedostatkom policajnej ochrany prichádza príliš veľké osobné riziko,“ uviedol pre agentúra PA právny zástupca princa.

Súd udelil prvý trest za šírenie dezinformácií o koronavíruse
      

Ten tiež upozornil na to, že britský vojvoda bol dvakrát vyslaný na vojenskú službu do Afganistanu a jeho rodina „v posledných rokoch čelí dobre zdokumentovaným vyhrážkam neonacistov a extrémistov“. Hovorca britskej vlády odmietol prebiehajúce právne konanie komentovať.
      

Vlani v lete bolo osobné vozidlo, v ktorom princ Harry odchádzal z charitatívneho podujatia v Londýne, prenasledované paparazzmi. Deň potom Harry spolu so svojim bratom princom Williamom odhalili v Londýne sochu svojej matky princeznej Diany. Tá zahynula v roku 1997 v Paríži po tom, ako jej auto prenasledované paparazzmi havarovalo. Aj z tohto dôvodu sú vzťahy medzi princom Harrym a britskými médiami napäté, uvádza agentúra AFP.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články