10.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Prievidza: Návštevníci môžu spoznať mesto i cez mobilnú aplikáciu

Mesto Prievidza a jeho atraktivity môžu návštevníci spoznať i prostredníctvom mobilnej aplikácie. Turistický sprievodca ponúka okrem Zlatej prievidzskej cesty i ďalších 30 zaujímavostí mesta a jeho okolia. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.

„Súčasťou aplikácie sú mapy a GPS navigácie, ktoré lokalizujú miesto pohybu používateľa a zároveň ho navedú na miesto jeho záujmu, ale aj informácie, ktoré môže získať prostredníctvom QR kódov,“ pripomenula Krajčiová.

Základom pre tvorbu aplikácie sa stal projekt Zlatá prievidzská cesta, ktorý opisuje v dvoch okruhoch 45 záujmových bodov z histórie Prievidze. „Výhodou je v tomto prípade možnosť výberu jednotlivých zastavení, návštevník si nemusí jednotlivé zastavenia prehliadať systematicky so sprievodcom, ale môže si jednotlivé body záujmu vytypovať a navštíviť v počte a v poradí, ktoré sám uzná za vhodné,“ priblížila Krajčiová. Súčasťou všetkých bodov záujmu sú podľa nej krátke informatívne texty a fotografie. Bonusom, ktorý aplikácia ponúka, je hlasový sprievodca, teda každé zastavenie v rámci Zlatej prievidzskej cesty je opatrené audionahrávkou, ktorú si návštevník v prípade záujmu o túto službu jednoduchým kliknutím v aplikácii zvolí.

„Veríme, že táto interaktívna forma prehliadky zaujme aj ďalších návštevníkov, predovšetkým tých, ktorí uprednostňujú individuálny plán prehliadky historických objektov mesta a rozumejú si aj s modernými technológiami,“ vysvetlila vedúca
referátu obchodu a cestovného ruchu mestského úradu Ivona Vojtášová.

Okrem projektu Zlatá prievidzská cesta obsahuje aplikácia v rámci kompletného menu ďalších takmer 30 bodov záujmu z oblasti zaujímavostí mesta Prievidza a okolia s uvedením telefonických kontaktov a možnosťou jednodotykového telefonovania, e-mailu, webových sídel či otváracích hodín jednotlivých atraktivít, akými sú športoviská a športové areály, kultúrne zariadenia, kúpaliská, ubytovacie a stravovacie zariadenia.

Aplikácia funguje i v off-line režime, k dispozícii je v slovenskej a anglickej jazykovej mutácii.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x