23.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

PRIESKUM: Dve tretiny Slovákov chcú obmedziť spotrebu energií v domácnostiach

Polovica Slovákov má iba základný prehľad o tom, koľko elektriny či plynu spotrebujú, takmer pätina tieto údaje sleduje úplne detailne. Ide najmä o ľudí vo veku 30 až 44 rokov. Ako ďalej ukázal reprezentatívny prieskum pre spoločnosť Home Credit, z medziročného porovnania vyplýva, že približne polovica respondentov sleduje svoju spotrebu vo vyššej miere.

Výrazne šetriť a obmedzovať sa v tomto smere chystá skoro štvrtina Slovákov, ďalších viac ako 40 % sa mieni uskromniť aspoň čiastočne. Spotreba či úspora energie súvisí aj s tým, aké energeticky náročné spotrebiče ľudia využívajú. Podľa prieskumu v poslednej dobe vymenilo staré zariadenie za menej energeticky náročné 27 % opýtaných. Takúto výmenu zároveň zvažuje ďalších 35 % ľudí, najčastejšie plánujú investovať 400 až 600 eur.

Spoločnosť Home Credit, a. s. vznikla v roku 1997. Pomáha ľuďom nielen pri nákupoch na splátky priamo v obchodoch a na internete, ale ponúka aj hotovostné úvery a úvery na autá, konsolidáciu existujúcich pôžičiek či kreditné karty.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články