21.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Pridajte sa k Slavke: Podpätok Talianskej čižmy – Apúlia

Mnohí z vás už Taliansko navštívili, ale jeho krásy sú nekonečné.

Pridajte sa k Slavke: Podpätok Talianskej čižmy – Apúlia

Cestovnému ruchu sa čoraz viac začína otvárať  Puglia – teda  Apúlia, ako sa nazýva južná časť Talianska, akýsi pomyselný podpätok čižmy, na ktorú sa tvar tohto polostrova podobá. Je to územie ktoré vynikalo hlavne v čase Sicílskeho kráľovstva a v stredoveku bolo toto územie významnejšie ako Rím.  Dodnes tu nájdeme obrovské množstvo pamiatok, ktoré sú na zozname Unesco, krásnu prírodu, jaskyne, milióny olivovníkov a v neposlednej miere aj nádherné pláže. 

Pridajte sa k Slavke: Podpätok Talianskej čižmy – Apúlia

Keď chcete spoznať  aspoň kúsok tejto zvláštnej a nepoznanej časti Talianska niečo vidieť,  pozývam vás na zájazd Okúzľujúca Apúlia v termíne 23.-28.9.2021.

Môžete vidieť Historickú časť Bari – Bari vecchia s kostolom sv. Mikuláša,  najdlhšiu jaskyňu Taliansku, mystický hrad  – Castel Monte, kde všetko je spojené s číslom osem, či úžasné mestečká ako Trani s krásnou morskou promenádou, Lecce – barokový skvost Apúlie, čo biele mestečká ako Ostuni či Martina Franca.  Tou najväčšou bombou sú mestá Alberobello či Matera.  Alberobello je priam rozprávkové mesto , kde sa nachádzajú stovky domčekov Trulli.  Trullo je domček postavený z kameňa, jeho kuželová strecha je bez pojiva a kamene sú iba poukladané a kedykoľvek sa strecha mohla rozobrať. Stačilo potiahnuť  – tzv. kľúč – teda kameň, ktorý spôsobil pád celej strechy.  A že to využívali… prečo, jednoducho …, za neodstavaný dom sa neplatili dane, tak keď sa blíži vyberači daní strechu zhodili a ušetrili….  

Pridajte sa k Slavke: Podpätok Talianskej čižmy – Apúlia

V septembri oslavujú v Alberobello aj sviatok svojich patrónov a neopísateľná výzdoba mesta stojí za to. No a Matera, je iba kúsok za hranicou Apúlie, oficiálne patrí do provincie Basilicata, ale neujde pozornosti žiadnemu turistovi. Je to totiž mesto, ktoré poznáte z rôznych seriálov, či filmov. Tufové obydlia očarili aj známeho  Mela Gibsona a svoj film Umučenie Krista filmoval práve tu. Panoráma mesta je úžasná a prechádzať sa úzkymi uličkami je nezabudnuteľný zážitok.  Tak neváhajte, cestovať sa dá, len treba chcieť. Trochu treba vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, dodržať čo treba a zážitky vám nikto nikdy nevezme.

Ozvite sa.  – Vaša sprievodkyňa  Slavka Kóňová  swaysprievodca@gmail.com   alebo 0911467918 rada vám poradím a u mňa sa môžete na zájazd aj priamo prihlásiť.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články