23.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Prezidentka nepozvala R. Fica na stretnutie pre jeho vyjadrenia z posledných dní

Prezidentka Zuzana Čaputová nepozvala šéfa opozičného Smeru-SD Roberta Fica na stretnutie pre jeho vyjadrenia z posledných dní. Hlava štátu sa v stredu stretla s lídrami niektorých politických strán, aby ich informovala o pripravovanej vláde odborníkov. Fico v reakcii zopakoval, že je s prezidentkou v názorovom a politickom konflikte.

„Dôvody, pre ktoré prezidentka na stretnutie nepozvala Roberta Fica, nájdete vo všetkých jeho verejných vystúpeniach z posledných dní a tiež vo včerajšom statuse prezidentky na sociálnych sieťach,“ uviedol riaditeľ odboru komunikácie kancelárie prezidentky Jozef Matej.

Fico v stanovisku zopakoval výhrady voči prezidentke. Kritizoval ju za postup pri kauze dotácie pre firmu odchádzajúceho ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana, ako aj za výber Ľudovíta Ódora do vedenia úradníckej vlády. „Smer-SD otvorene priznáva, že je v názorovom a politickom konflikte s prezidentkou o Slovensko,“ skonštatoval. Jeho strana sa zároveň dištancuje od vyhrážok politikom a ich rodinám. Smer-SD je presvedčený, že prezidentka slúži cudzím záujmom. Fico zopakoval, že úradnícka vláda ohrozuje záujmy Slovenska a je v rozpore s princípmi parlamentnej demokracie. Kritizuje tiež mimoparlamentný Hlas-SD, ktorý sa podľa neho postavil na stranu prezidentky. Prezidentka sa podľa Fica žalobami a trestnými oznámeniami vyhráža.

Čaputová informovala o tom, že využije všetky právne prostriedky v súvislosti s vyjadreniami lídra Smeru-SD Roberta Fica, ktoré ju spájajú s finančníkom Georgeom Sorosom či americkou ambasádou. Upozornila na to, že ide o klamstvo. Fico napríklad povedal, že úradnícku vládu nepovažuje za prezidentkin návrh, ale Sorosovu voľbu. Prezidentka v stredu nerokovala ani s dočasne poverenou ministerkou investícií a šéfkou strany Za ľudí Veronikou Remišovou, ani s niektorými ďalšími stranami, ktoré majú v parlamente zastúpenie.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x