23.7 C
Nitra
pondelok, 15 apríla, 2024

Prezidentka: Na klimatickú krízu môžu doplatiť mladí, ak nič neurobíme

Ak nebude spoločnosť konať a nepokúsi sa zvládnuť klimatickú krízu, tak mladá generácia na to doplatí. Na klimatickom samite v škótskom Glasgowe chce byť prezidentka Zuzana Čaputová aj hlasom mladých. Uviedla to na sociálnej sieti.
      Študenti zo Spojenej školy Svätej Rodiny v bratislavskej časti Petržalka utvrdili hlavu štátu v tom, že im záleží na tom, aké vážne môžu byť následky klimatických zmien. „Práve toto je generácia, ktorá bude doplácať alebo benefitovať z rozhodnutí súčasných politikov. A je to práve zodpovednosť nás političiek a politikov, aké rozhodnutia teraz urobíme,“ zdôraznila Čaputová.
      Začiatkom novembra sa prezidentka zúčastní na klimatickom samite v Glasgowe. Verí, že stretnutie veci posunie dopredu. „Chcem aj týmto mladým sľúbiť, že budem v Glasgowe aj ich hlasom, že budem na nich myslieť, keď budem ako prezidentka zastupovať Slovensko. Prijať rozhodnutia a nájsť riešenia je férové voči tejto mladej generácii, aby to tá naša generácia mladým ľuďom nepokazila, ale, naopak, našu planétu ochránila,“ dodala Čaputová.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články