12 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

Premiér Heger: Obnovíme dôveru v právny štát

OBNOVÍME DÔVERU V PRÁVNY ŠTÁT

Dnes prvýkrát zasadla pracovná skupina, ktorá má pred sebou náročný cieľ, a to nastaviť procesy a zmeny systému tak, aby boli nepriestrelné pre tých, ktorí sa účelne už niekoľko rokov snažia spravodlivosť zneužívať a obchádzať. Dôvera v právny štát je u občanov vážne narušená a vláda so silným protikorupčným étosom musí robiť kroky na jej obnovu.

Premiér Heger: Obnovíme dôveru v právny štát

Slovenská republika je podľa ústavy právnym štátom a nemôžeme sa uspokojiť s tým, že táto deklarácia zostane len na papieri. Je našou povinnosťou pracovať tak, aby sme mali právny štát v každodennej praxi, aby ho cítil každý občan. Plne si uvedomujeme a rešpektujeme procesnú samostatnosť orgánov činných v trestnom konaní. Ak sa však ukáže, že pre zvýšenie kvality spravodlivosti, je potrebné uskutočniť systémové zmeny, vláda je odhodlaná ich urýchlene uskutočniť.

Premiér Heger: Obnovíme dôveru v právny štát

Práve s cieľom identifikovať slabé miesta sa uskutočnilo prvé zasadnutie pracovnej skupiny, ktorej členmi sú ľudia s dlhoročnými skúsenosťami. Viem, že spoločnými silami prinesieme výsledky, ktoré Slovensko očistia od korupcie a zneužívania moci. S tým sme do vlády išli, a to aj dosiahneme.

Text: Eduard Heger, fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články