18.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Pre poštípanie hmyzom či poranenie psom vlani hospitalizovali desiatky ľudí

Pre poštípanie hmyzom vlani skončilo v nemocnici 144 ľudí. Poranenie spôsobené psom si vyžiadalo hospitalizáciu 84 osôb. Vyplýva to z údajov Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI), ktoré TASR poskytla jeho hovorkyňa Veronika Daničová.

„Najpočetnejšou príčinou úrazov s následnou hospitalizáciou bolo uhryznutie alebo uštipnutie nejedovatým hmyzom a inými nejedovatými článkonožcami, respektíve uhryznutie alebo udretie psom. Najčastejšie pri úraze došlo k otvoreným poraneniam niektorej časti tela,“ ozrejmila pre TASR Daničová. Dodala, že v prípade hmyzu sa 50 hospitalizácií týkalo kontaktu so sršňami, osami alebo včelami.

Častým dôvodom pre hospitalizáciu bolo v minulom roku aj uhryznutie alebo udretie inými cicavcami (40 prípadov). Medzi ďalšie príčiny patrili napríklad kontakt s jedovatými hadmi a jaštericami (6), uhryznutie alebo zmliaždenie inými plazmi (5), kontakt s jedovatými pavúkmi (1) či uhryznutie potkanom (1).

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x