20.4 C
Nitra
štvrtok, 6 októbra, 2022

Pozor: Hľadá sa primátor! Hattas znova kandiduje a ZAKLADÁ novú stranu

Súčasný nitriansky primátor Marek Hattas vo štvrtok oficiálne oznámil, že bude v jesenných komunálnych voľbách obhajovať svoj post. Zároveň oznámil založenie novej krajskej strany Tím Kraj Nitra – Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja i začiatok zberu podpisov potrebných na vznik nového politického subjektu.

Tím Kraj Nitra má byť podľa Hattasa platformou pre odborníkov a aktívnych ľudí, ktorí sa chcú jasne identifikovať, vymieňať si skúsenosti a vzájomne sa podporovať. „Spájajú nás hodnoty demokracie, otvorenosti a transparentnosti. A hlavne chuť meniť k lepšiemu naše mestá a samosprávy nielen v Nitre, ale aj v Leviciach, Nových Zámkoch, Šali, Zlatých Moravciach či Vrábľoch,“ skonštatoval Hattas.

Martin ČEPČEK k zákonu o hazarde: Úplne ma obišli a bez môjho súhlasu začal asistent Hattasa zbierať podpisy pod zákon

Podľa jeho slov si vznik novej politickej strany vynútila novela volebného zákona, ktorá neumožňuje vytvárať spoločné kandidátne listiny združeniam kandidátov. „V roku 2018 sme mohli kandidovať v komunálnych voľbách ako Tím Hattas, Tím Vallo, Vráble City… Žiaľ, novela volebného zákona z dielne strany Smer-SD a SNS túto možnosť zrušila. Ako poslanec Národnej rady SR som sa snažil iniciovať novelu tohto zákona, aby do komunálnych volieb mohli kandidovať regionálne strany alebo združenia kandidátov, tak ako je to možné v 17 krajinách Európskej únie. Táto novela však bola vetovaná. Dnes sa teda dá zákonným spôsobom jasne identifikovať na kandidátnom lístku iba cez politickú stranu,“ vysvetlil Hattas.

Pred voľbami Hattas kritizoval mesto, že neinformuje ľudí, dnes robí to isté?

Ako pripomenul, na jeseň sa budú prvýkrát konať spojené voľby do miestnych i krajských samospráv. „Pred štyrmi rokmi sme vstupovali do komunálnej politiky odhodlaní meniť Nitru k lepšiemu. Založili sme Tím Hattas a spojili sme odborníkov a aktivistov. Pri spojených krajských a komunálnych voľbách sa otvára príležitosť priniesť zmenu pre celý región. Združujeme preto šikovných ľudí naprieč celým krajom,“ vyhlásil Hattas.

Primátor HATTAS je nadšený z očkovania počas víkendu v obchodnom dome

Tím Kraj Nitra má k dnešnému dňu založený prípravný výbor a dáva dokopy aktivistov, ktorí budú zbierať podpisy potrebné na vznik strany. „Našou ambíciou je pracovať v mestách, obciach a samosprávnom kraji. Sme si vedomí, že budeme čeliť veľkej antikampani. My sa však chceme sústrediť na svoju činnosť, nestoja za nami žiadni oligarchovia, nie sme nikomu nič dlžní. Naše riešenia i mená kandidátov budeme zverejňovať pribežne. Teraz sa chceme sústrediť na vyzbieranie 10.000 podpisov,“ dodal Hattas.

Zdroj: TASR/foto fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články