17.1 C
Nitra
nedeľa, 24 septembra, 2023

Požiadať o pomoc pri psychických problémoch nie je slabosťou

Psychické problémy a poruchy nie sú už viac spoločenskou stigmou, o ktorej sa nehovorí. Požiadať o pomoc pri psychických problémoch nie je slabosťou, ide o snahu ich riešiť. Na sociálnej sieti to pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia uviedol premiér Eduard Heger (OĽANO).
      „Musíme sa však naučiť, že požiadať o pomoc nie je slabosťou. Práve naopak. Priznať si problém a mať snahu ho riešiť, je prejavom zrelosti a sily. Nevzdávajme teda boj za svoje duševné zdravie a nebojme sa vyhľadať odbornú pomoc,“ vyzval Heger.
      Zároveň pripomenul, že pandémia spoločnosti ukázala, aká môže byť duševná rovnováha krehká, ako aj dôležitosť funkčných krízových liniek, ktorým premiér poskytol z rezervy predsedu vlády jednorazový príspevok 310.000 eur. „Problematika duševného zdravia je pre moju vládu dôležitá, preto sa téma duševného zdravia stala súčasťou plánu obnovy, v rámci ktorého je na túto oblasť vyčlenených 100 miliónov eur,“ poznamenal.  
      Heger zároveň poďakoval a vyjadril povzbudenie všetkým pracovníkom krízových liniek, psychológom a psychiatrom. „Ste pre nás veľmi dôležití a bez vášho nasadenia by sme boj s pandémiou zvládali výrazne horšie,“ dodal premiér.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články