12 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

Poslanci NSK neznížili nájomné nemocniciam v Topoľčanoch a Leviciach, podľa Oremusa nesplnili podmienky

Poslanci Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) ani na druhý pokus neschválili zníženie nájomného pre nemocnice v Topoľčanoch a Leviciach. Obe zdravotnícke zariadenia žiadali o úľavu, ktorá mala byť kompenzáciou dôsledkov pandémie.
      Svoje žiadosti poslali kraju ešte v marci. V máji sa dostali na rokovanie Zastupiteľstva NSK, kde sa však nenašla trojpätinová väčšina, ktorá by zníženie nájomného odsúhlasila. Preto sa materiál dostal na rokovania krajského parlamentu opäť koncom júna. Levická i topoľčianska nemocnica vo svojich žiadostiach o 50-percentnú úľavu na nájomnom argumentovali tým, že počas núdzového stavu a stavu hospodárskej mobilizácie boli vystavené zvýšeným nárokom na nepretržité poskytovanie služieb. Pripomenuli tiež zvýšené nároky na zdravotnícky personál, pomôcky, materiálno-technické vybavenie, či kyslík a dezinfekčné prostriedky.
      Poslanec Peter Oremus však pripomenul, že úľava z nájomného je určená pre prípady, ak podnikateľský subjekt mal počas pandémie sťažené podnikanie. „To znamená, že nemohol vykonávať svoju činnosť, alebo v nej bol obmedzený. Ani jednu z týchto podmienok nemocnice nespĺňajú. Naopak, vo svojej žiadosti uvádzajú, že boli ešte viac vyťažené, ako inokedy. Určite mali všetky svoje zvýšené náklady preplatené buď od zdravotných poisťovní, alebo od štátu. Tak o čom tu hovoríme? Nemali sťažené podnikanie tak, ako iné podnikateľské subjekty, ktoré museli mať svoje prevádzky zatvorené,“ argumentoval Oremus.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články