18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Polícia zadržala drogového dílera, hrozí mu väzenie na desať až 15 rokov

Bratislavská polícia zadržala drogového dílera. Obvineniu čelí 48-ročný Vladimír H. z Bratislavy. Hrozí mu trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. TASR o tom informoval hovorca polície Bratislavského kraja Michal Szeiff.

Muž mal minimálne od augusta 2020 v jednom z rodinných domov a na iných miestach vo štvrtom Bratislavskom okrese prechovávať omamné a psychotropné látky, opisuje polícia. Malo ísť najmä o metamfetamín, ktorý ďalej predával.
      Policajti zadržali muža v stredu (23. 2.) „V čase zadržania u seba prechovával množstvo drogy metamfetamín zodpovedajúce podľa analýzy Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru celkovo 300 jednorazovým dávkam,“ hovorí Szeiff.

Zároveň polícia vykonala domovú prehliadku. V rámci nej bolo okrem iných vecí zaistené i vrecúško s obsahom bielej kryštalickej látky. „Tá obsahovala množstvo drogy zodpovedajúce 450 bežným jednorazovým dávkam metamfetamínu,“ spresnil hovorca.
      Okrem drog zaistili policajti aj zbraň, väčšie množstvo nábojov, ako i komponenty a časti zbraní. Tie budú podľa Szeiffa podrobené znaleckému skúmaniu. „Následne bude zo strany vyšetrovateľa Policajného zboru zvolený ďalší postup,“ poznamenal.

Muž je umiestnený v cele policajného zaistenia. Zo strany vyšetrovateľa bol zároveň spracovaný aj návrh na jeho väzobné stíhanie.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články