28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Polícia v Trnavskom kraji vykonala za týždeň 4221 dychových skúšok

Polícia v Trnavskom kraji za minulý týždeň (13. – 19. 3.) vykonala 4221 dychových skúšok na alkohol, o 348 viac ako týždeň predtým. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová. Ako doplnila, 39 z nich bolo s pozitívnym výsledkom.

„To je rovnaký počet ako týždeň predtým. Z nich bolo 18 vodičov a 21 cyklistov, čo predstavuje pri vodičoch nárast o štyroch a pokles o štyroch cyklistov ako týždeň predtým. Šiesti vodiči sa dopustili prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ uviedla Antalová.

Policajti zaevidovali 42 škodových udalostí a 17 dopravných nehôd. „Na cestách Trnavského kraja neevidujeme počas minulého týždňa žiadnu tragickú dopravnú nehodu. Žiadna osoba sa nezranila ťažko a päť osôb sa zranilo ľahko. Pri piatich dopravných nehodách asistoval alkohol,“ povedala krajská policajná hovorkyňa.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x