25.1 C
Nitra
nedeľa, 14 apríla, 2024

Najviac samovrážd spáchali väznené osoby v roku 2021, keď sa ich zabilo 12

Za posledných desať rokov spáchali väznené osoby najmenej samovrážd v rokoch 2013, 2019 a 2020. Najviac ich, naopak, evidoval Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) v roku 2021, keď samovraždu spáchalo 12 väznených osôb. Z toho išlo o tri samovraždy obvinených a deväť samovrážd odsúdených osôb. TASR informácie poskytla hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

Doplnila, že v tom istom roku zaznamenali aj 33 pokusov o samovraždu, ktoré vykonalo 19 obvinených a 14 odsúdených. ZVJS v roku 2021 zároveň evidoval aj 25 náhlych úmrtí. Išlo o troch obvinených a 22 odsúdených.

Vlani spáchalo samovraždu päť väznených osôb. „V aktuálnom roku evidujeme počas troch kalendárnych mesiacov dve samovraždy,“ priblížila Kacvinská. Doplnila, že za tento rok ZVJS zaznamenal celkovo päť prípadov mimoriadnych udalostí, ktoré možno zaradiť do kategórie úmrtie bez cudzieho zavinenia, čo potvrdilo aj následné vyšetrovanie polície. Samotnú vraždu eviduje ZVJS naposledy v roku 2014, keď k nej došlo v ústave na výkon trestu v Hrnčiarovciach nad Parnou.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave tento týždeň upozornilo, že v bratislavskom Starom Meste našli v utorok (21. 3.) ráno telo mŕtveho 53-ročného muža vo výkone väzby. Polícia následne avizovala, že úmrtie muža vyšetrujú ako vraždu.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x