17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Polícia avizuje viaceré opatrenia v súvislosti s futbalovým zápasom v D. Strede

Polícia avizuje bezpečnostné opatrenia v súvislosti s nedeľným (7. 5.) rizikovým futbalovým zápasom medzi Dunajskou Stredou a Slovanom Bratislava. Policajti budú vo zvýšenom počte dohliadať v uliciach Dunajskej Stredy na dodržiavanie verejného poriadku. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

„Ulice Športová a Istvána Gyurcsóa budú z časti uzavreté počas celej doby bezpečnostných opatrení,“ priblížila hovorkyňa. V súvislosti s príchodom a parkovaním fanúšikov Slovana budú približne od 15.45 h podľa potreby uzavreté ulice Czibokova, Záhradnícka, Gyulu Szabóa a Poľná. „Zároveň upozorňujme, že najmä počas presunov fanúšikov môže dôjsť aj k iným dopravným obmedzeniam v meste,“ podotkla Antalová.

Vzhľadom na to, že zápas je označený ako rizikový, tresty pre výtržníkov sa zvyšujú na dvojnásobok. Maximálna výška pokuty je v blokovom konaní až 1000 eur. Upozornila, že ak sa osoby dopustia trestného činu, môže im hroziť aj strata slobody. „Navyše im ako ‚spomienka‘ zostane zápis v registri trestov, a tak už viac nebudú pre zamestnávateľov bezúhonní,“ zdôraznila. Súd môže zároveň uložiť zákaz vstupu na akékoľvek kultúrne, spoločenské a športové podujatia. „Ak tento zákaz osoby porušia, dopúšťajú sa tým ďalšieho trestného činu,“ dodala hovorkyňa.

Začiatok futbalového zápasu je v Dunajskej Strede naplánovaný v nedeľu o 17.30 h.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x