20.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Policajti zachránili život rodine v horiacom dome

Policajti Obvodného oddelenia PZ v Hurbanove počas nočnej hliadkovej služby v meste Nesvady spozorovali na Jókaiho ulici požiar strechy prístavby rodinného domu. Veliteľ hliadky por. Ing. Andrej Szabó išiel okamžite zobudiť obyvateľov domu. Neustálym búchaním na vchodovú bránu a zvonením na zvonček sa mu to podarilo. Z domu vyšiel 45 ročný rozospatý majiteľ, ktorý policajtom otvoril a išli ihneď zobudiť ďalších členov rodiny. 47 ročná žena vyšla aj s deťmi na ulicu do bezpečného priestoru, informovala dnes na sociálnej sieti polícia Nitrianskeho kraja.

Člen hliadky por. Mgr. Patrik Szabó začal evakuovať susedov z priľahlých domov, aby zamedzil možnému nebezpečenstvu na zdraví a poškodeniu majetku. Na dvore rodinného domu sa nachádzalo aj motorové vozidlo Hyundai s prívesným vozíkom. Majiteľ domu poprosil policajtov, či by nemohli vojsť do domu pre kľúče od auta, ktoré sa nachádzajú v predsieni. Policajti vbehli do domu, vzali kľúče a tiež oblečenie majiteľovi domu, nakoľko bol len naľahko oblečený a vonku boli mínusové teploty. Následne bolo vozidlo z dvoru odparkované na bezpečné miesto.

Policajti zachránili život rodine v horiacom dome

Nakoľko policajti počuli podozrivé syčanie a nevedeli zistiť o čo ide, predpokladali, že by mohlo dôjsť k úniku plynu a jeho výbuchu. Pomocou náradia preto uzavreli hlavný uzáver plynu. Počas zabezpečovania miesta požiaru vyšlo z domu šteniatko, ktorému sa našťastie nič nestalo a bolo hneď v rukách majiteľov.

Policajti vykonávali na mieste prvotné opatrenia až do príchodu príslušníkov hasičského a záchranného zboru, ktorí následne požiar uhasili. Majiteľom predbežne určili škodu na majetku približne vo výške 30.000,- eur. Našťastie vďaka pohotovému zásahu policajtov nedošlo k žiadnej ujme na zdraví a včasným zistením požiaru sa podarilo obývanú časť domu zachovať.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články