8.1 C
Nitra
nedeľa, 25 februára, 2024

Pokračuje proces s Marianom K. v kauze motákov, očakáva sa verdikt

Pred Okresným súdom (OS) Bratislava I pokračuje vo štvrtok (2. 12.) hlavné pojednávanie v kauze motákov, kde figuruje ako obžalovaný podnikateľ Marian K. Súd k záveru tohto týždňa neevidoval žiadnu procesnú prekážku, aby vykonal pojednávanie. Pre TASR to uviedol hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.
      Na odročený decembrový proces si mali procesné strany pripraviť záverečné reči. Súd by mal na pojednávaní ukončiť oboznamovanie sa s listinnými dôkazmi a očakáva sa aj verdikt.
      Naposledy koncom októbra pred súdom vypovedal advokát Andrej Šabík, ktorý v minulosti zastupoval podnikateľa Mariana K. Šabík odmietol, že by mal prebrať motáky od Mariana K., keď ho navštevoval vo väzbe. Vypovedal aj samotný obžalovaný Marian K.
            OS Bratislava I v júni rozhodol, že sa bude obžaloba voči Marianovi K. v tejto kauze posudzovať ako zločin krivej výpovede a krivej prísahy v štádiu prípravy. Pôvodne prokuratúra navrhovala prijať obžalobu zo zločinu marenia spravodlivosti v štádiu pokusu. Marian K. mal motáky posielať prostredníctvom svojich advokátov, keď bol vo väzbe pre kauzu zmeniek TV Markíza.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články