10.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Podvodníci zneužívajú pandémiu, útočia najmä na seniorov

 Bratislava (TASR) – Podvodníci sa snažia vylákať peniaze najmä od seniorov vymyslenými príbehmi súvisiacimi s novým koronavírusom. Polícia preto na sociálnej sieti vyzvala na opatrnosť.
      „Neverte telefonátom, v ktorých sa podvodníci predstavujú ako pracovníci krízového covidového centra, lekári, či iné osoby,“ zdôraznila polícia. Podvodníci tiež často využívajú príbehy o kritickom stave príbuzného. Ich obsahom podľa polície býva, že príbuzný oklamaného človeka je na pľúcnej ventilácii a potrebuje vakcínu, za ktorú je potrebné zaplatiť vopred v hotovosti, alebo na účet v banke. „Pri akomkoľvek podozrení na podvodné konanie je potrebné bezodkladne kontaktovať políciu na čísle 158,“ pripomenula polícia.
      Podvodníci sa tiež podľa polície snažia získať peniaze od obete tým, že jej telefonicky, osobne alebo elektronicky ponúkajú na predaj ochranné prostriedky, lieky na podporu imunity alebo liečbu ochorenia COVID-19. „Nereagujte na ponuku predaja akýchkoľvek ochranných pomôcok, liekov či očkovacích látok proti ochoreniu COVID-19. Môže ísť o podvodníkov,“ varovala polícia. Dôležité je tiež odmietnuť pomoc od cudzích ľudí, ktorí sa nečakane objavia pri dverách. „Nevpúšťajte ich do svojich príbytkov. Môžu vás okradnúť,“ uviedla polícia.
      Zdôraznila najmä, aby ľudia neposielali peniaze na konkrétne účty v banke, ktoré im neznáma osoba nadiktuje a tvrdí, že ide o záchranu príbuzného. „Neverte týmto tvrdeniam. Obratom zavolajte svojim príbuzným a overte si uvádzané skutočnosti,“ dodala polícia.

Foto: www1.pluska.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články