6.1 C
Nitra
sobota, 20 apríla, 2024

Podľa Sulíka by sme za plyn zaplatiť v rubľoch, Stančík z OĽANO sa voči tomu ohradil

Poslanec Stančík sa ohradzuje voči slovám Richarda Sulíka o ochote platiť za ruský plyn v rubľoch.

“Plyn sa nesmie zastaviť. Preto aj hovorím, možno je to pre niektorých príliš pragmatická pozícia. Keď je tu podmienka platiť rubľom, tak plaťme rubľom,” vyhlásil Sulík v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Pripomenul, že SR kupuje až okolo 85 % svojej spotreby plynu z Ruska. Je za diverzifikáciu dodávok, to je však otázka viacerých rokov. Na riešenie aktuálnej situácie máme podľa Sulíka čas približne šesť týždňov. Plyn však Slovensko potrebuje a ak to bude nevyhnutné, mali by sme platiť v rubľoch. Myslí si to minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Podľa Sulíka by sme za plyn zaplatiť v rubľoch, Stančík z OĽANO sa voči tomu ohradil

Poslanec OĽANO Andrej Stančík sa ohradzuje voči slovám Richarda Sulíka o ochote platiť za ruský plyn v rubľoch. Bola to veľká chyba, obzvlášť deň, kedy sa svet dozvedel o ďalších masakroch ukrajinských civilistov. Slová Richarda Sulíka si okamžite všimli ruské média, ktoré ich šíria ako proruskú propagandu,“ vyjadril sa Stančík. „Chápem, že sa Richard Sulík ako minister hospodárstva snaží zaistiť dodávky plynu, no tento výrok je školáckou chybou a podkopáva spoločnÿ postoj EÚ v týchto náročných časoch. Dnes potrebujeme jednotný a jasný postoj a nemôžeme sa nechať rozleptávať krokmi Putina a skákať na jeho hru,“ doplnil člen zahraničného Výboru NR SR Andrej Stančík.

“Práve v týchto časoch si musia vládni predstavitelia EÚ dávat pozor na svoje výroky, keďže vieme, ako ruské médiá čakajú na každý signál nejednoty a zaváhania,” skonštatoval predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský. (TS)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články