9.2 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

Podielové družstvo Rod: NBS UPOZORŇUJE na jeho aktivity

Národná banka Slovenska (NBS) upozorňuje na aktivity spoločnosti Slovenské podielové družstvo Rod.

Ide o družstvo, ktoré ponúka možnosť stať sa jeho podielnikom prostredníctvom webovej stránky spdr.sk a narodnabanka.sk. Zároveň v marketingovej komunikácii používa družstvo neoprávnene aj slovo banka. Podľa príslušného ustanovenia zákona o bankách môže slová banka alebo sporiteľňa v obchodnom mene používať iba právnická osoba, ktorá má udelené bankové povolenie.

Činnosť družstva podľa vyjadrení centrálnej banky nepodlieha jej dohľadu. Družstvu nevydala žiadne povolenie, ktoré by ho oprávňovalo na činnosť, ktorá patrí do pôsobnosti NBS a nie je zapísané v žiadnom registri, ktorý vedie. „Finančné prostriedky investované prostredníctvom družstva nie sú kryté Fondom ochrany vkladov ani Garančným fondom investícií,“ varuje Národná banka Slovenska.

Podielové družstvo Rod: NBS UPOZORŇUJE na jeho aktivity
Foto: youtube

NBS dlhodobo upozorňuje klientov na finančnom trhu, aby si dôkladne zvážili, s ktorým subjektom vstúpia do zmluvného vzťahu. Národná banka odporúča dôkladne zvážiť všetky riziká, ktoré súvisia s danou investíciou, vrátane vlastných finančných možností, investičných preferencií a schopnosti zvládať prípadné straty. Oprávnenie na podnikanie jednotlivých subjektov si môžu spotrebitelia preveriť na internetovej stránke NBS.

Firma Slovenské podielové družstvo Rod má sídlo v Bratislave. Do Obchodného registra SR bola zapísaná koncom augusta 2020.

(SITA)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články