12.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Pod Tatrami vystúpi na 1. mája skutočná spevácka hviezda. Čechoslováci ju dlhé roky doslova žerú

Keď vy eso, tak my aspoň kráľa! V tomto prípade kráľovnú. Že neviete, o kom je reč? Nuž o známych celebritách, ktoré s objavili na nejakej akcii našich politických strán, ktorým robili hviezdne promo.

Slováci majú určite ešte v živej pamäti, keď vtedajší premiér a šéf HZDS Vladimír Mečiar pozval Claudiu Schifferovú na otvorenie úseku diaľnice D1 Horná Streda – Nové Mesto nad Váhom – Chocholná. Bolo to 10. septembra 1998 a nemecká topmodelka Claudia Schifferová mala podľa medializovaných informácií zinkasovať stotisíc dolárov, čo bolo vo vtedajšej mene okolo 3,6 milióna korún. Po boku vtedajšieho premiéra a predsedu HZDS sa na Slovensku vystriedali viaceré superstar ako Gérard Depardieu, Ornella Mutiová či Claudia Cardinalle. Vladimíra Mečiara to malo stáť v jeho predvolebnom boji 45 miliónov korún. Teraz v statuse pozýva Robert Fico na 1. máj do Popradu nielen svojich sympatizantov, ale aj spevácke hviezdy. Na koľko to vyjde jeho? Smer-SSD, rovnako ako kedysi HZDS, si to isto môže dovoliť.

Pod Tatrami vystúpi na 1. mája skutočná spevácka hviezda. Čechoslováci ju dlhé roky doslova žerú
Na oslavách 1. mája organizovaných stranou Smer-SSD v Poprade vystúpi aj čoskoro 75-ročná zlatá slávica a spevácka diva Helena Vondráčková. Zdroj: wikipedia.org

Oslavy plné umenia, jedla a – sľubov

Robert Fico si v minulosti pozval na svoje mítingy spevákov Katarínu Hasprovú, Maťa Ďurindu, Pavla Hammela, Roba Kazíka, Otta Weitera, Tublatanku či DESMOD, ale aj hercov Petra Marcina, Andyho Krausa či Petra Batthyányho. Ako strana Smer-SSD priznáva v statuse, poľavovať jej šéf nechce ani teraz, keď sa blížia predčasné voľby. Na oslavu 1. mája vytiahol spevácku kráľovnú. A nielen tú, zaujímaví budú aj ostatní hostia.

Špecialitou výstavy o M. Žbirkovi je spevákovo elektrické piano

Strana Smer-SSD po posledných voľbách pred tromi rokmi doslova vstala z prachu. S počtom hlasov 18,29% síce skončila druhá za Matovičovým OĽaNO (25,03%), jej úhlavný nepriateľ si však do vlády vybral iných partnerov, a smeráci tak skončili v opozícii. Po troch rokoch sa ale situácia obrátila, pretože Smer-SSD má v súčasnosti volebné preferencie na úrovni 17,9% a patrí im prvá priečka, kým polorozpadnutých „obyčajných ľudí“ by dnes volilo iba 5,8% Slovákov, ba niektoré prieskumy im nedávajú ani 5%, čo by znamenalo, že by nielenže neboli v opozícii, ale ani v parlamente!

Vráťme sa však k oslavám 1. mája, na ktorý strana Smer-SSD a jej predseda a trojnásobný premiér pozývajú do Popradu. A ktože bude tou mega hviezdou podujatia? Nuž nikto iný ako čoskoro 75-ročná zlatá slávica Helena Vondráčková. Okrem nej na podujatí vystúpi aj Ján Berky Mrenica a jeho GipsyJazz.sk, Ján Babjak či Drišľak. Prirodzene, známych umelcov, ktorí pod Tatrami vystúpia, bude viac. A navyše, Fico a spolu sľubujú aj prvomájové pohostenie. No nechoď tam!

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x