12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Počet mesačných používateľov TikToku prekonal 1 miliardu

Počet mesačných používateľov TikToku po celom svete prekonal 1 miliardu počas leta, uviedla spoločnosť patriaca čínskemu koncernu Bytedance agentúre Reuters. To znamená, že počet používateľov sociálnej siete v porovnaní s júlom 2020 stúpol o 45 %.
      Najväčšími trhmi pre populárnu aplikáciu na zdieľanie krátkych videí sú USA, Európa, Brazília a juhovýchodná Ázia. TikTok je jedinou online platformou s globálnym dosahom, ktorá nie je z USA.
       TikTok zaznamenal v uplynulých rokoch prudký nárast počtu používateľov po celom svete aj napriek vyšetrovaniam zo strany regulačných úradov v USA aj ďalších regiónoch.

Počet mesačných používateľov TikToku prekonal 1 miliardu
Foto: TASR


      V minulom roku sa vtedajší americký prezident Donald Trump snažil prinútiť koncern Bytedance, aby predal medzinárodný biznis TikToku americkým investorom. Trump argumentoval rizikami, ktorým sú vystavené údaje amerických používateľov, a hrozil zákazom aplikácie v USA. Predaju zabránili kroky Pekingu, ktorý zakázal predaj softvérových algoritmov. Hrozby zákazu v USA takisto zmiernilo rozhodnutie súdu.
      Ešte v januári 2018 mal TikTok podľa vlastných údajov okolo 55 miliónov používateľov po celom svete. Toto číslo potom do decembra 2018 vzrástlo na 271 miliónov, do decembra 2019 na 508 miliónov a do júla 2020 na 689 miliónov.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články