19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Počasie si s nami opäť zahrá. Bude nielen teplo, ale prídu aj búrky a…

Predpoveď na dnešný deň, ale najmä na sobotu neveští nič dobré. Teda síce pekne a teplo, lenže potom by mali prísť na niektorých miestach búrky, ba dokonca by mali s oblohy padať aj krúpy. A to pri dozrievajúcom obilí pre poľnohospodárov veru dobrá správa nie je.

Podľa slovenských meteorológov sa v južných okresoch a na strednom Slovensku mohla teplota v piatok vyšplhať na 34 stupňov Celzia. Na väčšine územia krajiny však hrozia búrky. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa. V južných okresoch a na západnom Slovensku od 14.00 do 18.00 hod upozorňujú meteorológovia v rámci výstrahy prvého stupňa na vysoké teploty.

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ informuje ústav. S búrkami treba rátať takmer na celom území krajiny s výnimkou západného Slovenska. Výstraha prvého stupňa platí do sobotňajšej (24. 6.) polnoci. Búrky môžu byť spojené s prudkými lejakmi, pri ktorých môžu úhrny zrážok dosiahnuť 20 až 30 mm a nárazy vetra rýchlosť 65 až 85 km/h a s krúpami.

TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x