11.5 C
Nitra
pondelok, 19 februára, 2024

Počas vianočných sviatkov sa pre väzňov poskytne aj duchovná služba

Počas vianočných sviatkov venuje Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) pozornosť duchovným aktivitám. V jednotlivých ústavoch je k dispozícii duchovná služba. Vysluhovanie svätej omše sa realizuje prostredníctvom väzenských kaplánov a pastorov, podľa záujmu väznených osôb. Informovala o tom hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

Väzni dostanú aj možnosť vyspovedať sa. „O duchovnú alebo pastoračnú službu môže požiadať každá väznená osoba individuálne. V prípade, že sa väznená osoba nechce zúčastniť na svätej omši, môže prostredníctvom rozhlasového alebo televízneho vysielania sledovať a počúvať si priame prenosy svätých omší,“ opísala Kacvinská.

Počas sviatkov majú možnosť väznené osoby využívať svoj voľný čas na rôzne kultúrno-osvetové činnosti. Venovať sa môžu besedám, rozhovorom, kvízom, či ísť na prednášky. Počas vianočných sviatkov sú pripravené rôzne turnaje napríklad v šachu, dáme, v hode šípok a spoločenské hry. „Všetky aktivity bude možné realizovať individuálnou formou alebo v menších skupinkách, v limitovanom počte vo vymedzených priestoroch za prísne stanovených a prijatých protiepidemických opatrení. Ako je zvykom, počas sviatkov majú väznené osoby mimoriadne povolenie sledovať televízne vysielanie do 24.00 h,“ spresnila hovorkyňa.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články