20.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Počas mája sa budú konať dopravno-bezpečnostné akcie Víkend

Počas mája sa v piatky a cez víkendy budú konať dopravno-bezpečnostné akcie. Policajti budú počas akcie Víkend kontrolovať najmä dodržiavanie rýchlosti jazdy a zákaz požívania alkoholu vodičmi i nemotorovými účastníkmi. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Bárdyová.

„Každý piatok, sobotu a nedeľu bude v teréne viac dopravných, poriadkových a železničných policajtov,“ uviedla. Cieľom je podľa nej pozitívne ovplyvňovať cestnú premávku a znižovať počet dopravných nehôd s následkami na živote a zdraví.

Počas akcie budú policajti kontrolovať najmä rýchlosť a požívanie alkoholu. „Ak však policajti odhalia aj iné porušenia zákona, budú ich riešiť tiež,“ podotkla. Priblížila, že kontroly budú predovšetkým na miestach, kde sa konajú kultúrne a spoločenské podujatia, či na miestach, kde najčastejšie dochádza k dopravným nehodám.

„Od začiatku tohto roka do konca apríla evidujeme 3331 dopravných nehôd,“ doplnila Bárdyová s tým, že je to o 395 menej ako vlani. Zároveň sa ťažko sa zranilo 201 osôb a o život prišlo 70 osôb.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x