18.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

Noc múzeí a galérií vo Vlastivednom múzeu v Galante

Vlastivedné múzeum v Galante sa opäť zapojí do celoeurópskeho projektu Noc múzeí a galérií, ktorý sa uskutoční dňa 13. mája, v sobotu.

Noc múzeí a galérií vo Vlastivednom múzeu v Galante

Múzeum pripravuje pestrý program pre záujemcov o regionálnu históriu, nadšencov detských hračiek dávnych čias a milovníkov klasickej hudby. Súčasťou programu je vernisáž výstavy, prednáška a koncert na nádvorí múzea.

Vlastivedné múzeum v Galante sa opäť zapojí do celoeurópskeho projektu Noc múzeí a galérií, ktorý sa uskutoční dňa 13. mája, v sobotu. Múzeum pripravuje pestrý program pre záujemcov o regionálnu históriu, nadšencov detských hračiek dávnych čias a milovníkov klasickej hudby. Súčasťou programu je vernisáž výstavy, prednáška a koncert na nádvorí múzea.

Európska noc múzeí od svojho spustenia v roku 2005 každoročne priťahuje početné publikum do múzeí a galérií. Vlastivedné múzeum v Galante je už od začiatku súčasťou tohto podujatia a z roku na rok čakajú návštevníkov s rozmanitým programom. Tento rok pripravili pestrý program v hlavnej budove múzea. Vo veľkej výstavnej sále otvárajú novú výstavu, v priestoroch etnografickej expozície organizujú prednášku a po západe slnka na nádvorí múzea zaznejú zborové skladby.

Vlastivedné múzeum v Galante 13. mája 2023 otvára svoje brány v hlavnej budove o 15:00. Stále expozície budú voľne sprístupnené do 18:00 hodín, kedy už začína otvorenie novej výstavy.

Vernisáž výstavy MERKUR

Výstava legendárnej kovovej stavebnice MERKUR zavíta aj do Galanty. Zamestnanci múzea veria, že táto interaktívna výstava bude mať veľký úspech nielen medzi deťmi, ale aj medzi dospelými, ktorí si radi spomínajú na hračky z detstva. Vernisáž sa uskutoční o 18:00 hodín vo veľkej výstavnej sále. Výstava bude sprístupnená verejnosti do 30. septembra 2023.

Každodenný život šľachty

19:00 hodine v miestnosti stálych expozícií sa začína prednáška PhDr. Tünde Lengyelovej, CSc. s názvom Život na šľachtickom dvore v 16. a 17. storočí. Prednáška sa uskutoční v spolupráci s občianskym združením Pro Renovatione.

Večerná muzika na nádvorí múzea

Už viackrát sa osvedčilo, že krásne nádvorie Vlastivedného múzea v Galante tvorí príjemnú atmosféru a krásne zákulisie pre koncerty. Tentokrát zaznejú zborové skladby v podaní Spevokolu Zoltána Kodálya v Galante. Koncert sa začína o 20:00 hodine. Diriguje Mónika Józsa, na klavíri účinkuje Štefan Ternóczky, sólo spieva Ján Paszmár.

Vlastivedné múzeum v Galante srdečne očakáva záujemcov na voľne dostupné programy v rámci Noc múzeí dňa 13. mája 2023, v sobotu od 15:00 hodín do 21:00 hodín. Vodné kolové mlyny v Tomášikove a v Jelke budú mať tento deň tiež voľný vstup. Informácie priebežne aktualizujeme na webovej stránke a sociálnych sieťach múzea.

Noc múzeí a galérií vo Vlastivednom múzeu v Galante

Program:

15:00 – 18:00 individuálne prehliadky stálych expozícií

18:00 vernisáž výstavy MERKUR

19:00 prednáška PhDr. Tünde Lengyelovej, CSc. s názvom Život na šľachtickom dvore v 16. a 17. storočí.

20:00 koncert Spevokolu Zoltána Kodálya v Galante na nádvorí

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x