21.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Počas Dňa otvorených dverí bude možné darovať krv či spoznať činnosť služby

Počas Dňa otvorených dverí bude možné darovať krv či oboznámiť sa s činnosťou Národnej transfúznej služby (NTS) SR. Podujatie organizuje v stredu (14. 6.) pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi. Odberné pracoviská budú darcom i verejnosti prístupné od 7.00 do 17.00 h. TASR o tom informovala hovorkyňa NTS Martina Frigová.

„Hlavným cieľom osláv darcovstva krvi je ďakovať jednotlivcom, ktorí darujú krv za ich humánny život zachraňujúci skutok a zároveň povzbudzovať ľudí, aby sa stali darcami krvi,“ uviedla Frigová. Priblížila, že sa zdôrazňuje aj potreba pravidelného darcovstva krvi a plazmy z dôvodu udržiavania dostatočných zásob transfúznych prípravkov.

Odberné pracoviská sa nachádzajú v Bratislave na Kramároch a v Ružinove, Banskej Bystrici, Košiciach, Nitre, Martine, Nových Zámkoch, Poprade, Prešove, Trenčíne, Trnave a Žiline. „Letné mesiace sú každoročne najkritickejším obdobím, v ktorom darovaná krv zachraňuje ľudské životy,“ podotkla s tým, že na darovanie krvi odporúčajú objednať sa prostredníctvom webovej stránky alebo mobilnej aplikácie.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x