17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Piešťany: Program podujatí v regióne ponúka v máji viac ako 140 akcií

Viac ako 140 akcií ponúkne v máji región Piešťany svojim návštevníkom. TASR o tom informovala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Piešťany rezort Tatiana Nevolná.

Podujatia sú koncipované pre všetky vekové kategórie. „V máji sa začínajú prvé jarmoky a hody, nebude chýbať známa a mimoriadne obľúbená prehliadka tradičných umeleckých remesiel, ktorá sa každoročne koná na Kúpeľnom ostrove a vždy priláka do Piešťan remeselníkov a tisícky návštevníkov z celého Slovenska i zo zahraničia. Uskutoční sa Festival letectva aj Dychfest,“ uviedla Nevolná.

Ako doplnila, nie je to iba o podujatiach v Piešťanoch. „Jarmoky, hody, stavanie májov a rôzne zábavy budú organizovať aj okolité obce. V Krakovanoch si prídu počas tematického festivalu na svoje milovníci paličkovanej čipky. Pozvánka je aj do Drahoviec na majstrovstvá Slovenska v kosení ručnou kosou,“ informovala riaditeľka organizácie.

Máj ponúkne tiež mnoho podujatí vhodných aj pre rodiny. Napríklad cyklovýlet Hore Váhom – Dole Váhom a Piešťanská BUĎ FITka. „Pokračovať budú splavy Váhu, prehliadky hradu Beckov, komentované aj zážitkové prehliadky v Piešťanoch. Hvezdáreň a planetárium v Hlohovci bude organizovať pozorovania dennej i nočnej oblohy,“ informovala Nevolná.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x