9.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Penta: Vždy sme mali záujem viesť dialóg so štátom

Spoločnosť Penta tvrdí, že vždy mala záujem viesť so štátom „dialóg o komplementarite a zlepšovaní ústavnej zdravotnej starostlivosti“. Pre TASR to v reakcii na slová ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) povedala PR špecialistka spoločnosti Penta Investments Lenka Vargová.
      Lengvarský v bilančnom rozhovore pre TASR pripustil, že majiteľom koncovej nemocnice na Boroch by mohol byť aj štát. „Nevylučujem, že dôjde k diskusii s vlastníkom nemocnice na bratislavských Boroch a urobí sa niečo, čo sa chcelo aj predtým. Prevádzkovateľom by mohla byť súkromná spoločnosť a majiteľom by mohol byť štát,“ povedal s tým, že situácia sa bude odvíjať aj od toho, čo bude ekonomicky výhodné a najrýchlejšie.
      Spoločnosť pripustila, že Nemocnica Bory by sa mala stať pevnou súčasťou koncovej nemocničnej siete pre Bratislavu a okolie. Penta vníma názor ministra. „Žiadne rokovania v tejto súvislosti nevedieme,“ dodala Vargová.

Zdroj: TASR

Foto: camit.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články