23.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Pellegrini vylúčil z povolebnej spolupráce OĽaNO, to zas vylučuje Hlas-SD

Predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini vylúčil z povolebnej spolupráce dva politické subjekty – hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a stranu Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). Zdôvodnil to tým, že ich považuje za vážnu hrozbu pre slovenskú demokraciu. „Tak to vyzerá, keď sa dlhoročný Ficov učeň zaoberá zbytočnými otázkami. Všetci jedenásti poslanci Hlasu-SD sú dlhoroční smeráci odchovaní na Ficovom mlieku,“ reagoval šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš na sociálnej sieti.

Štátny tajomník rezortu diplomacie Andrej Stančík (OĽaNO) pripomenul, že rovnako aj OĽaNO odmieta Hlas-SD, „takže žiadne sympatie z akejkoľvek strany nehrozia“. Zároveň dodal, že ĽSNS je nezvoliteľná strana. Upozornil na to, že Peter Pellegrini nevylúčil zo spolupráce Smer-SD ani Republiku. „Republika sú odídenci z ĽSNS s rovnakými, ba horšími názormi a oveľa sofistikovanejší. Považujem ich za oveľa väčšiu hrozbu ako ĽSNS a je škandalózne, že s nimi niekto zamýšľa spoluprácu,“ uviedol Stančík na sociálnej sieti. Nazdáva sa, že práve koalícia Hlas-SD, Smer-SD a Republika je možná a reálna alternatíva. V skorších predčasných voľbách by mohla uspieť a zvrátiť proces očisty. „Iba naivný človek si môže myslieť, že rozviazané ruky by pokračovali. Nie. Jednoduchým zákonom by sa dala zrušiť Špeciálna prokuratúra a personálne by sa odstavil každý, kto by vo vyšetrovaní mienil pokračovať,“ domnieva sa Stančík. Zároveň dodal, že do nasledujúcich volieb musia ísť demokrati cestou spolupráce a spájania síl, nie kultúrnych vojen a nenávisti voči menšinám.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články