19.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Pavol Slota a jeho zaujímavé VIDEO. Rozpaky z názorov politikov, ako to vlastne je?

Situácia a názory na Slovensku ohľadom možného vojenského konfliktu na ukrajinsko-ruských hraniciach sú zrejmé. Drvivá väčšina Slovákov je presvedčená o tom, že žiadna vojna tam nehrozí, kým drvivá väčšina koaličných politikov má opačný názor, a tak vlastne u nás verejne šíria americkú propagandu.

Cvičiť na Slovensko príde až 1500 amerických vojakov so 700 kusmi techniky, prezrádza Artur Bekmatov

Je skutočne zvláštne ako môžu byť niektorí „naši“ politici dokážu, slušne povedané, múdrosráči. Na jednej strane hovoria, ako si vojnu neželajú, na druhej strane šíria bludy o tom, ako sa Rusi chystajú na vojnu, ktorá je už-už na spadnutie. Zvláštne ale je, že o vojne okrem USA, Veľkej Británie a niektorých ich prisluhovačov, a to a z radov „našich“ politikov, vrátane prezidentky, nehovorí nikto. Zaujímavé je preto vypočuť si slová českej europoslankyne a predsedníčky Komunistickej strany Čiech a Moravy Kateřiny Konečnej, ktoré v zostrihu videa zverejnil syn exšéfa národniarov Pavol Slota.

Pavol Slota a jeho zaujímavé VIDEO. Rozpaky z názorov politikov, ako to vlastne je?
Česká europoslankyňa a šéfka komunistickej strany Kateřina Konečná má na situáciu okolo možnej vojny na Ukrajine a prítomnosti amerických vojsk v okolí jej hraníc iný názor ako militantní politici. Zdroj: FB / Kateřina Konečná

Iba diplomacia vedie k mieru a dodávky zbraní mier určite nerobia

„Rusi sú na svojom vlastnom území. Na rozdiel od amerických vojakov, ktorých desaťtisíce máme rozosiatych po Európe a ich počet sa neustále zvyšuje,“ hovorí v úvode videa Konečná, ktorá sa následne vyjadruje aj o Slovensku. „Ja by som nepovedala, že na Slovensku je verejná mienka tam, kde je mienka ich ministra obrany, ktorý v podstate proti vôli vlastného ľudu podpisuje dohodu, ktorá má v podstate umiestniť ďalších vojakov veľmi blízko Ukrajiny a neposledne i ruskej hranici. To rozhodne nie je verejná mienka slovenského ľudu podľa prieskumu a informácií, ktoré zo Slovenska mám,“ hovorí v diskusnej relácii predsedníčka českých a moravských komunistov. Podľa Konečnej iba diplomacia vedie k mieru a nerada by sa bavila o tom, že na svojom vlastnom území niekto robí vojenské cvičenia.

„To sa jednoducho robí vo všetkých štátoch a Američania ich robia 8000 km od svojho vlastného územia. Že tam investovali niekoľko miliárd dolárov len preto, keď sme u tej histórie, aby zmenili tu vládu. Tak si pripomeňme rok 2014. Do dneska nevyšetrila Ukrajina masaker v Odese,“ pripomína Kateřina Konečná. „Kde všade majú Spojené štáty svoju vojenskú prítomnosť? Spomeňme si krátku históriu. Afganistan, Irak, Sýria, Líbya. A ja nechcem aby takto dopadla Ukrajina. A nechcem, aby sa na tom Česká republika akokoľvek podieľala. A to vrátane toto, že na Ukrajinu bude dodávať muníciu. Pretože kto bude tou muníciou strieľať a koho bude zabíjať? My tam poznáme tie polovojenské jednotky Azov a ja sa preto pýtam, proti komu by mali byť tie zbrane použité? A veľmi sa obávam aby to neboli civilisti,“ konštatuje Konečná a pridáva, že oni, ako komunisti, s tým nikdy nebudú súhlasiť, lebo mier nerobia dodávky zbraní.  

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články