16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Partizánske: Na rokovaniach komisií sa budú zúčastňovať i vopred zvolení občania

Na rokovaniach komisií pri mestskom zastupiteľstve (MsZ) v Partizánskom sa budú pravidelne zúčastňovať i vopred zvolení občania.

Inštitút tzv. trvalo prizývajúcich, ktorí budú na zasadnutia dostávať i materiály, samospráva začlenila do rokovacieho poriadku MsZ a mestskej rady. Aktualizáciu poriadku schválili mestskí poslanci na svojom rokovaní v utorok.

Na zasadnutiach komisií sa vopred zvolení občania vo funkcii tzv. trvalo prizývaných zúčastňovali i v minulom volebnom období. Aktualizáciou rokovacieho poriadku samospráva upravuje podmienky ich účasti na rokovaniach.

„Trvalo prizývaní majú právo dostávať pozvánku a materiály na zasadnutie ako členovia komisie, nemajú právo hlasovať a dostávať odmenu,“ uviedla samospráva v dôvodovej správe.

Počet trvalo prizývaných limitovala radnica na dvoch na komisiu. Nominuje ich poslanecký klub a ich voľba prebehne rovnako, ako voľba členov komisie. Samospráva je pripravená v prípade záujmu počet trvalo prizývaných po dohode s poslaneckými klubmi zvýšiť.

Členov komisií pri MsZ tvoria poslanci i ľudia z radov verejnosti, ich zasadnutia sú verejné.

(tasr foto FB mesto Partizánske)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x