11.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Paráda: Slovenskí footgolfisti dokázali, že sú svetovou špičkou! Andrej Ivan vyhral French open, Marek Vittek bol tretí (VIDEO)

Tomu sa povie reprezentácia Slovenska! Nie nadarmo sa hovorí, že slovenskí športovci lepšie propagujú v zahraničí svoju vlasť ako ktorýkoľvek politik. Teraz to dokázali vo Francúzsku naši foofgolfisti, ktorí sa z krajiny galského kohúta vrátili s výrazným úspechom.

Portál nitranoviny.sk iba pred pár dňami zverejnil rozhovor s vynikajúcim slovenským footgolfistom Marekom Vittekom, ktorý patrí medzi seniormi k svetovej špičke, a už tu máme ďalší výrazný úspech, o ktorý sa postarali slovenskí footgolfisti. Ako sa píše v statuse na profile FootGolf Slovakia, naši reprezentanti sa vrátili s veľmi silne obsadeného turnaja vo Francúzsku s jedným prvým, jedným tretím a dvomi štvrtými miestami. Víťazstvo na French open sa Slovákovi podarilo vybojovať vôbec po prvý raz!

Paráda: Slovenskí footgolfisti dokázali, že sú svetovou špičkou! Andrej Ivan vyhral French open, Marek Vittek bol tretí (VIDEO)
Slovenská footgolfová výprava sa vrátila s dvomi medailami aj s veľmi silného turnaja French open v Paríži. Zdroj: archív MV

O víťazovi rozhodli pevné nervy v tretí hrací deň

Úspešným slovenským footgolfistom, ktorý si priviezol z Francúzska zlatú medailu bol Andrej Ivan, ktorý je členom Footgolfového klubu v Šuranoch. Andrej vyhral Major FIFG 100 v Golf Robert Hersant v Absolut kategórii. „Môj úspech sa rozhodne nerodil ľahko, pretože tu bola asi najväčšia konkurencia aká v našom športe existuje. Na turnaji bola jednoducho celá svetová footgolfová špička. Po prvom dni som strácal na prvého sedem kopov, po druhom už „len“ päť, ale všetko sa zlomilo v posledný, tretí deň, keď som hral s prvými štyrmi hráčmi v celkovom poradí, som hral fakt dobre,“ prezradil Andrej Ivan, ktorý priznal, že v záverečný deň možno nejakú malú chybičku spravil, jeho víťazstvo to ale neohrozilo.

Marek Vittek, footgolfista svetovej triedy: Hral som už proti Seedorfovi, Tottimu, Diduovi aj Ayalovi!

Paráda: Slovenskí footgolfisti dokázali, že sú svetovou špičkou! Andrej Ivan vyhral French open, Marek Vittek bol tretí (VIDEO)
Andrej Ivan s Footgolfového klubu Šurany vyhral veľmi kvalitne obsadený turnaj French open v Paríži. Zdroj: FB / FootGolsf Slovakia

„Keďže som už zažil zopár podobne veľkých turnajov, tak pred cestou do Francúzska by som bol spokojný s umiestnením do 10. miesta. Počas posledného dňa, keď som videl, že aj súperi chybujú, tak už som mal väčšie očakávania a svoje umiestnenie som postupne korigoval najskôr na 5. miesto, potom na pódium, ale pri tom som sám na seba nejako psychicky netlačil,“ dodal s úsmevom Andrej, ktorému možno aj dopomohlo k tomu, že napokon porazil všetkých svojich súperov. „Musím prezradiť, že mi pomohli aj neustále rady Mareka Vitteka, aby som hral koncentrovane od začiatku až do konca, takže i jemu som vďačný za jeho „mentálny“ koučing. Prirodzene, s prvým miestom som veľmi spokojný,“ neskrýval svoje pocity nečakaný víťaz French open Andrej Ivan.

Obrovská konkurencia hráčov z celého sveta

Parádny úspech tretím miestom medzi seniormi zaznamenal aj jeho klubový kolega Marek Vittek. „S naším umiestnením sme spokojní, pretože pred cestou na turnaj sme vedeli, že je nielen pekný, ale aj mimoriadne náročný. Je tu totiž obrovská konkurencia nielen hráčov prakticky z celého sveta, ale i domácich borcov, však Francúzi sú majstri sveta, čo hovorí samé za seba,“ povedal hneď v úvode Marek Vittek na margo umiestnenia Slovákov s tým, že aj do Francúzska cestovali s cieľom vyhrať čo najviac prvých miest. „To, že to bude ťažký turnaj sa potvrdilo, lebo aj samotné ihriská boli veľmi náročné, hoci veľmi kvalitné. Toto bola jednoducho najvyššia úroveň,“ zhodnotil ďalej Marek.

Policajt Vincent Vasaráb je vicemajstrom sveta v kulturistike: Moja postava vzbudzuje pri zásahoch rešpekt!

Paráda: Slovenskí footgolfisti dokázali, že sú svetovou špičkou! Andrej Ivan vyhral French open, Marek Vittek bol tretí (VIDEO)
Marek Vittek si v silnej seniorskej kategórii vybojoval tretiu priečku. Zdroj: FB / FootGolf Slovakia

So svojím tretím miestom som napokon spokojný, hoci ani ja som sa nevyhol chybám, ktoré som spraviť nemusel. V mojej kategórii sa stal víťazom vynikajúci domáci hráč Hedin a druhý skončil Arnestad z Nórska, s ktorým som možno mal o tú druhú priečku pobiť viac, na druhej strane za mnou skončili veľmi kvalitní domáci hráči. Takže z bronzovej medaily mám, samozrejme, radosť,“ neskrýval Marek svoje pocity po turnaji. Štvrtú priečku v kategórii senior plus obsadil Ján Holič zo Skalice a v ženskej kategórii po neúspešnom rozstrele aj čerstvá majsterka sveta Lucia Čermáková, ktorá je členkou maďarského klubu UTE. Klaudia Nemcová zo Spartaku Trnava sa umiestnila na 5. mieste.

Paráda: Slovenskí footgolfisti dokázali, že sú svetovou špičkou! Andrej Ivan vyhral French open, Marek Vittek bol tretí (VIDEO)
Marek Vittek (vľavo) v spoločnosti francúzskeho reprezentanta Camela Meriema (v strede) a Bena Clarka (ANG), najlepšieho hráča v histórii footgolfu. Zdroj: archív MV

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x