19.2 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Pacienti hodnotili nemocnice: Najlepšou je Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku

Poistenci Dôvery sa mohli k úrovni a spokojnosti s hospitalizáciami v slovenských nemocniciach už po 17. krát.

„Tohtoročné výsledky v sebe nesú aj symbolický odkaz. Vo všetkých kategóriách okrem jednej sa na prvých miestach umiestnili súkromní poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. Dokazuje to, že súkromní poskytovatelia sú v slovenskom zdravotníctve nevyhnutí a poskytujú pacientom kvalitné služby. Zdôrazňujeme to preto, že najmä posledné roky sme boli svedkami diskriminácie súkromných aktérov v zdravotníctve, nešlo pritom len o zdravotné poisťovne, ale aj o nemocnice či záchranné zdravotné služby,“ povedal Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

Pacienti hodnotili nemocnice: Najlepšou je Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku
Pacienti nitriansku nemocnicu neohodnotili práve najlepšie, skončila na 13.mieste

Podotkol, že súkromné nemocnice sa na prvom mieste neumiestnili iba v kategórii univerzitných a fakultných nemocníc. V tejto kategórii však žiadne súkromné nemocnice nie sú, pretože všetky sú v rukách štátu.

KOMPLETNÉ HODNOTENIE NEMOCNÍC NÁJDETE TU

Martin Kultan zdôraznil, že „nemôžeme opomenúť, že v posledných rokoch priniesla vládna garnitúra do zdravotníctva obrovský chaos. Zdravotníctvo potrebuje stabilitu a normálne fungovanie a potom určite uvidíme aj zásadné zlepšenie vnímania slovenského zdravotníctva v očiach pacientov.“ Keď budú mať poskytovatelia zdravotnej starostlivosti stabilné legislatívne prostredie a stabilné financovanie, budú sa podľa neho môcť lepšie sústrediť na potreby pacientov.

Najvyšší posun v našom rebríčku, až o 26 priečok, zaznamenala Nemocnica s poliklinikou Dunajská Streda. Z regionálneho pohľadu sú najlepšie hodnotené nemocnice v Žilinskom kraji. Tradične najhoršie býva hodnotená kvalita stravy a tradične najlepšie je hodnotené správanie sa lekárov k pacientom.

Pacienti hodnotili kvalitu ubytovania, prístup personálu a subjektívny pocit zlepšenia zdravia po prepustení z nemocnice. Cieľom tohto prieskumu je zvyšovanie transparentnosti v ústavnej zdravotnej starostlivosti na Slovensku.

Pacienti hodnotili nemocnice: Najlepšou je Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku

Zdroj: Dovera.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x