28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Ovocné čaje sú skvelé, keď si vieme správne vybrať

Čaj je ten typ produktu, ktorým sa väčšina z nás veľmi nezaoberá. Predstavte si klasickú situáciu v supermarkete – nájdete uličku s čajmi a máte chuť na ovocnú šálku.

Podľa čoho vyberáte? Väčšina ľudí si vyberie svojho čajového favorita podľa ceny, alebo podľa vzhľadu krabičky. A prečo nie. Možno si vravíte, že je jedno, aký čaj si kúpite, pretože v nich nie je žiadny rozdiel? Všetky majú rovnakú farbu a takmer rovnakú chuť?

Toto je obvyklý model, kvôli ktorému na ovocné čaje veľa ľudí zanevrelo. Pravdou ale je, že kvalitný čaj sa odlišuje nielen farbou, ale aj chuťou.  Preto prinášame niekoľko šikovných tipov, ako si vybrať ovocný čaj, ktorý bude kvalitní, chutný ale aj telu prospešný.

Ovocné čaje sú skvelé, keď si vieme správne vybrať
Jesenné dni sú na čaj ako stvorené

Na zložení záleží

U jedno druhových bylinkových čajov je zloženie jasné. Obsahujú konkrétnu jednu bylinku, takže nemusíte nič viac riešiť. V prípade ovocných čajov je to ale zložitejšie. Lahodný ovocný čaj sa nedá vyrobiť len z jednej ingrediencie, ale z viacerých druhov ovocia, ktoré zaistia prírodné dochutenie. Veľké množstvo výrobcov prírodné dochucovanie obchádza a pridáva chemické arómy. Dávajte si preto pozor, aby ste nekupovali zbytočnú chémiu. Na krabičke by vždy malo byť napísané, že čaj obsahuje 100 % prírodných ingrediencií. Pre farbu a chuť sa do ovocných čajov pridávajú napríklad plody šípiek ale aj kvety ibišteku.

Ovocné čaje sú skvelé, keď si vieme správne vybrať
Lipton prichádza s novými unikátnymi príchuťami ovocných čajov, ktoré si zamilujete už pri prvom dúšku

Ovocný čaj nemá byť vždy červený

Tiež ste sa už pozastavili nad tým, ako je možné, že citrusový alebo jablkový čaj má tmavo červenú farbu, napriek tomu, že citrón je žltý a jablko zelené? A že vlastne takmer všetky ovocné čaje vyzerajú rovnako, aj keď obsahujú odlišné ovocie? Nové ovocné čaje Lipton, ktoré sa predávajú v piatich inovatívnych príchutiach, sú skvelým príkladom. Každý variant má svoju unikátnu farbu odpovedajúcu ovociu, ktoré v danom čaji prevažuje. Okrem toho si z nich vyberie naozaj každý, cez milovníkov sladkých čajov až po zástancov osviežujúcich kyslejších príchutí.

Ovocné čaje sú skvelé, keď si vieme správne vybrať
Ovocné čaje majú svoje čaro

Prospešná šálka pre všetkých

Preferujete len čierny čaj, pretože tie ovocné vám nechutia? Je možné, že ste ešte nenašli ten správny, tak mu skúste dať ešte šancu. Okrem dobrej chuti majú ovocné čaje aj zopár zdravotných benefitov. Po šálke ovocného čaje sa skvele zaspáva, pretože neobsahuje teín a nie je potrebné ho doosladzovať. Hrnčeky plné ovocia iste ocenia všetci členovia domácnosti a to od detí až po prarodičov, v každom ročnom období. V zime dokážu príjemne zahriať, v lete naopak ochladiť a doplniť pitný režim. Sú tak skutočne prínosné. Ak chcete prínos dopriať aj planéte, zamerajte sa v supermarketu na čaje, ktoré nie sú zabalené v plastových fóliách a majú kompostovateľné sáčky.

Extra tip: Exotické mango a čierna ríbezľa v eko balení Lipton prichádza s novými unikátnymi príchuťami ovocných čajov, ktoré si zamilujete už pri prvom dúšku. Skúste napríklad kombináciu exotického manga a čiernej ríbezle, ktorá je tvorená zo 100% prírodných surovín. Ďalšou novinkou je, že Lipton naviac nebalí svoje čajové krabičky do zbytočného plastu a používa rastlinné, kompostovateľné čajové sáčky. Odporúčaná cena v bežnej predajnej sieti je 1,99 €.

(jn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články