16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

OĽANO: Preteky Okolo Slovenska si budú môcť pozrieť milióny ľudí na celom svete! Vláda schválila účelovú dotáciu

Za málo peňazí veľa muziky. Aj tak sa dá charakterizovať účelová dotácia, ktorú minulý týždeň schválila vláda. Slovenský zväz cyklistiky a medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska získali 350-tisíc eur. Účelová dotácia bude slúžiť výlučne na zabezpečenie prenosu signálu na športový kanál Eurosport.

„Je to najvýznamnejší športový kanál v celej Európe. Diváci budú môcť sledovať nielen najvýznamnejšie cyklistické preteky na Slovensku, uvidia aj nespočetné množstvo turistických destinácií,“ povedal splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport Karol Kučera (OĽANO).

Zábery na Vysoké Tatry, kúpeľné mestá, hrady a zámky si tak bude môcť pozrieť množstvo fanúšikov cyklistiky na celom svete. „Všetci vieme, že pandémia Covid-19 sa negatívne podpísala najmä v oblastiach športu, cestovného ruchu a kultúry. O to viac sa teším, že táto účelová dotácia pomôže práve týmto trom oblastiam,“ dodal Kučera.

Cyklistiku na kanáloch Eurosport sleduje v Európe v priemere viac ako 100 miliónov ľudí. Slovensko touto dotáciou získalo okrem vysielacích časov na kanáloch Eurosport 1 a Eurosport 2 aj 270 reklamných spotov, kde si môže odprezentovať svoje produkty a služby. „Väčšina krajín prezentuje svoj cestovný ruch a chce ukázať svoje dominanty, aby prilákali turistov. Efekt nie je okamžitý, ale skúsenosti ukazujú, že krajiny, ktoré tento spôsob komunikácie využívajú, majú aj zvýšenú návštevnosť zahraničných turistov,“ dodal prezident Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara.

YouTube video

Zdroj: TS Oľano

Preteky Okolo Slovenska 2021 sú na programe v dňoch od 15. do 19. septembra.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články