10.9 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Odznaky za očkovanie? Realita v jednej z firiem v priemyselnom parku

To, že pandémia a očkovanie ovplyvňuje náš každodenný život, cítiť nielen v médiách, ale aj v prostredí, v ktorom sa denne pohybujeme. Sociálne siete sú plné diskusií o tom, či treba protipandemické nariadenia rešpektovať, alebo nie, polemiky sa vedú aj okolo očkovania. Politici nám tvrdia, že im treba veriť, odborníci ťahajú často za kratší koniec a dokonca aj lekári sú vo svojich názoroch odlišní.

Počas týždňa sme dostali upozornenie, že očkovanie už dokonca rozdeľuje do skupín aj zamestnancov. V jednej z firiem v nitrianskom priemyselnom parku očkovaní zamestnanci nosia odznaky, aby ich tak odlíšili od neočkovaných.

Odznaky za očkovanie? Realita v jednej z firiem v priemyselnom parku

Vedeniu spoločnosti G-U Slovensko som preto položila pár otázok, týkajúcich sa problému, na ktorý nás upozornili (zrejme) ich zamestnanci.
Je pravda, že vo firme delíte ľudí na očkovaných a neočkovaných a označujete ich (očkovaných)odznakom G-U (foto mám k dispozícii) ?
Ak áno, prečo ste sa rozhodli pre takéto riešenie, má to nejaký význam pre firmu?
Motivuje vaša spoločnosť nejakým spôsobom zamestnancov, brigádnikov, k očkovaniu?

Odznaky za očkovanie? Realita v jednej z firiem v priemyselnom parku

Firma reagovala a poslala nám toto stanovisko, ktoré uvádzame v plnom znení:

Zdravie zamestnancov je pre spoločnosť G-U Slovensko najvyššou prioritou, a preto podporujeme, keď sa v rámci prevencie dajú zaočkovať a budú sa tak podieľať na zvyšovaní kolektívnej imunity.

Riadime sa pritom odporúčaniami odborníkov a stanoviskami oficiálnych úradov. Vďaka spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva a Fakultnou nemocnicou v Nitre sme urobili dôležitý krok, keď nám bolo umožnené očkovať priamo v podniku.

Ako odmenu za zodpovednosť poskytujeme našim zamestnancom 2 dni pracovného voľna s náhradou mzdy navyše a pridávame k tomu ako darček aj spomenutý odznak. Môžeme to chápať rovnako ako režim darovania krvi.

Zároveň plne rešpektujeme a budeme rešpektovať, že ide o každého dobrovoľnú osobnú záležitosť.

Za spoločnosť reagoval Dipl. Ing. Boris Jakuš
HR Director SK & CZ

(heď)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články