10.9 C
Nitra
pondelok, 22 apríla, 2024

Odoberú Slovanu titul?

Arbitrážny súd v sťažnosti HK Nitra rozhodol.

Odoberú Slovanu titul?

Vraj finále, aké tu ešte nebolo. Pamätáte si na tento mediálny naratív? Komentátori ho radi vyslovovali, aby pritiahli divákov k obrazovkám a zatraktívnili duel dvoch najlepších mužstiev sezóny 2021/22. No, verme, že v takej podobe a za takých podmienok aké sa odohralo, už ani nebude.

Významné rozhodnutie dnes učinil Najvyšší orgán SZĽH (Slovenský zväz ľadového hokeja) a tým je arbitrážna komisia (AK). Rozhodnutie padlo vo veci štartu Gašpara, hráča Slovana Bratislava, ktorý mal neoprávnene nastúpiť na zápas po dátume, kedy to už nebolo možné (po prestupovom období). Nitra podala sťažnosť, ktorú jej Ligová rada zamietla. Následne sa v Nitre opäť odvolali a nadriadený VV SZĽH na čele s Miroslavom Šatanom námietku opätovne zamietol. Nitra sa tak odhodlala znovu sa odvolať, tento raz na najvyšší možný orgán. Ten rozhodol takmer po roku. Čo sa bude diať ďalej a ako naloží Slovan Bratislava so získaným titulom majstra Tipos Extraligy 2021/22, uvidíme zrejme v najbližších dňoch.

HK Nitra zabojuje o playoff!

Keďže Slovan porušil pravidlá fair-play, mal by športovo vrátiť titul organizátorovi. Ten by ho mal technicky a oficiálne udeliť porazenému finalistovi, čo sa zrejme aj udeje, avšak Nitra titul nežiada dodatočne získať. Či však takto pridelený titul je dôvodom na radosť, ťažko posúdiť. Možno ako satisfakcia spravodlivosti. Je však na mieste vyjadriť ľútosť hokejistom Slovana, že na neschopné vedenie doplácajú hráči takouto hanbou. Ako sa asi môžu teraz hráči cítiť, keď vedia, že titul, ktorý vybojovali, bol udelený mužstvu, ktorého vedenie podvádzalo? Ak hráči Slovana oficiálne vrátia medaily a dajú sa vyškrtnúť zo „súpisky“ zlatých hráčov sezóny, prejavili by tak minimálne rešpekt k minuloročnému súperovi a duchu fair-play. Tento kamienok na ich svedomí je však na nich samotných. V radoch vedenia Slovana, no hlavne v radoch fanúšikov belasých, by si mali uvedomiť, že všeobecná kritika na často nekalé praktiky a dlhodobé zvýhodňovanie Slovana voči ostatným slovenským klubom nebude asi také neoprávnené.

Správu priniesol tím HK Nitra na svojich stránkach, ktorú si v plnom znení môžete tu prečítať.

Čo si o tom myslíte vy? Ako by ste sa zachovali na mieste Nitry, alebo Slovana Bratislava? 🤔

Mário Jarolím Šturdík

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

5 1 hlas
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x