12.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

HK Nitra zabojuje o playoff!

Vďaka lepšiemu skóre s Mikulášom je Nitra desiata

HK Nitra zabojuje o playoff!
Adam Sýkora,
Photo: Mário Jarolím Šturdík

Hokejisti HK Nitra v nedeľu uzavreli 50. kolom základnú časť sezóny 2022/23. Napriek nezvládnutému začiatku a katastrofálnym výsledkom v novembri, po opätovnom príchode Antonína Stavjaňu po Zobor sa Nitrančanom podarilo umiestniť na 10.mieste, ktoré zaručuje tzv. baráž 4 mužstiev. Z nich dve postúpia do playoff a uzavrú tak osmičku tímov, ktoré budú mať šancu siahnuť na cenný kov.

Nitra sa viac ako polovicu sezóny trápila a hľadala optimálnu formu. Mužstvo bolo „pod dekou“ a hrozil jej reálny zostup. Začiatkom nového roka však prišlo očakávané zlepšenie vďaka spomínanému staronovému trénerovi a aj vďaka Liborovi Kašíkovi, ktorý sa postavil medzi žrde ako nová akvizícia Nitry. Od tohto obdobia sa Nitre začalo extrémne dariť a na ľad nastupovala nová Nitra.

Samuel HAIN: Myslím, že Nitra nebude mať problém prejsť cez predkolo playoff

Zisk Kontinentálneho pohára bol jeden z motivačných nakopnutí hráčov a dodal im potrebnú sebadôveru v svoje schopnosti. Zisk trofeje budú chcieť hráči potvrdiť v nadchádzajúcom vyraďovacom boji. V prípade postupu si zmerajú sily s jedným z dvojice HC Košice/HC Slovan Bratislava. Aby sa tak stalo, budú musieť prejsť cez nevyspytateľné popradské kamzíky. Na oslavy nie je však času, ako dodáva asistent hlavného trénera Dušan Milo. Tomu hráči dopriali na 50. narodeniny postupový darček: „Môžeme ďakovať všetkým svätým, ako to dopadlo. Na oslavy nie je čas, už v stredu hráme v Poprade.“

Report a foto: Mário Jarolím Šturdík

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x