19.8 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

ODBORÁRI: Platba za liečbu nezaočkovaného zamestnanca, ktorý ochorie na COVID-19? V žiadnom prípade!

Konfederácia odborových zväzov (KOZ) SR v súvislosti s aktuálne prijímanou legislatívou súvisiacou s treťou vlnou pandémie ochorenia COVID-19 dôrazne upozorňuje, že snaha zamestnávateľa o vytvorenie bezpečných a zdravých podmienok na pracovisku musí byť postavená na nediskriminačných princípoch.
      Ako uviedla hovorkyňa KOZ SR Martina Nemethová, aplikácia povinného testovania na ochorenie COVID-19 nemôže byť v žiadnom prípade finančne prenesená na plecia zamestnancov, rovnako ani platba za zdravotnú starostlivosť za liečbu nezaočkovaného zamestnanca, ktorý ochorie na COVID-19, ako to naznačujú zástupcovia zamestnávateľov.

ODBORÁRI: Platba za liečbu nezaočkovaného zamestnanca, ktorý ochorie na COVID-19? V žiadnom prípade!


      „Rozumieme potrebe akútne riešiť zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu, avšak návrh zákona, ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony v súvislosti s treťou vlnou pandémie ochorenia COVID-19, ktorý tento týždeň (10. 11.) schválila vláda SR na svojom zasadnutí a je prijímaný v skrátenom legislatívnom konaní, je opäť prijímaný bez diskusie so zástupcami zamestnancov. Diskusie a rokovania s vládou v žiadnom prípade nemôžu prebiehať len za účasti podnikateľov a zamestnávateľov a s vylúčením zamestnancov a ich zástupcov, ako to bolo počas koronakrízy už niekoľkokrát,“ zdôraznil prezident KOZ SR Marián Magdoško.
      KOZ SR zároveň vyzýva všetkých zamestnancov, aby na svojich pracoviskách, ako aj v súkromí naďalej dôkladne venovali zvýšenú pozornosť hygienickej prevencii v snahe zabrániť šíreniu nového koronavírusu.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články